RESULTATER
den 11.apr 2010 på Byparken, Skovlunde
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 10-11 ÅR - 3000 METER - FINALESØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 12.20.27 Clara Toudal Borg -99Viking Atletik  
2 12.24.85 Camilla Fredriksen -99Viking Atletik  
3 12.33.76 Christina Fredriksen -2000Viking Atletik  
4 12.51.17 Mathilde Maria Christense -99Sparta  
5 13.01.27 Mia Helene Mørck -99Bagsværd A.C.  
6 13.05.51 Emilie Fiala -99Amager A.C.  
7 13.32.55 Maria Seick -99Sparta  
8 14.02.48 Hannah Illum Petersen -2000Sparta  
9 14.12.71 Laura Nørrung Poulsen -2001F.I.F.  
10 14.18.55 Alberte Thorsgaard -2000Sparta  
11 14.22.11 Olivia Thorsgaard -2000Sparta  
12 14.45.73 Freja Stürup -99Søvang Atletik Klub  
13 15.16.88 Anna Lange -99Greve Atletik  
14 15.17.40 Michela Topp -99Greve Atletik  
15 15.24.69 Astrid Bager -99Sparta  
16 15.30.55 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.  
17 15.35.38 Karoline Meinertsen -99Greve Atletik  
18 16.18.40 Ditte Juhler -99F.I.F.  
19 17.12.57 Eline Rasmussen -2000Søvang Atletik Klub  
20 18.18.43 Victoria Schytt Jørgensen -2000Bagsværd A.C.  
21 18.30.57 Cecilie Aagaard -99Greve Atletik  
22 18.33.06 Esther Arce Saez -2002Søvang Atletik Klub  
23 19.16.65 Anna Enevoldsen -2000Søvang Atletik Klub  
  Afbud Andrea Ulrikke Hansen -99Sparta  
  Afbud Anna Mark Helwigh -2000Sparta  
  Afbud Mathilde Brix-Prièsner -2000Sparta  
  Afbud Alexandra Ludvigsen -99Søvang Atletik Klub  
  Afbud Beate Kristine Rasmussen -2003Søvang Atletik Klub  
  PIGER 10-11 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 37.18.98 VikingViking Atletik  
2 40.26.20 Sparta 1Sparta  
3 44.05.35 Sparta 2Sparta  
4 46.01.66 F.I.F.F.I.F.  
5 49.22.83 Greve AtletikGreve Atletik  
6 50.31.36 Søvang 1Søvang Atletik Klub  
  0.00 Søvang 2Søvang Atletik Klub  
  PIGER 12-13 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 21.19.81 Sara Schou Kristensen -97Bagsværd A.C.  
2 22.09.96 Sofie Brohus -97Bagsværd A.C.  
3 22.39.01 Augusta Frost Korsgaard -97Sparta  
4 22.42.40 Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
5 23.11.52 Michaelle Bisgaard -97Amager A.C.  
6 23.57.29 Anne-Sofie Kirkegaard -98Sparta  
7 24.15.77 Rebecca Kjær-Levin -97Sparta  
8 24.24.65 Caroline Møller -97F.I.F.  
9 24.27.36 Marie El-Nasser -97F.I.F.  
10 24.39.14 Ulrikke Nyvold -97Sparta  
11 24.48.68 Therese Lindebod -97Bagsværd A.C.  
12 25.17.13 Pernille Selck -97F.I.F.  
13 26.57.06 Cecillia Schytt Jørgensen -97Bagsværd A.C.  
14 26.57.79 Sofie Revall -98Greve Atletik  
15 27.03.88 Freja Darling -98Amager A.C.  
  Afbud Sofie Norgil Damgaard -97K.I.F.  
  PIGER 12-13 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 66.12.17 Bagsværd A.C.Bagsværd A.C.  
2 70.52.07 SpartaSparta  
3 74.09.14 F.I.F.F.I.F.  
  PIGER 14-15 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 21.21.64 Sofie Helwigh -96Sparta  
2 21.48.84 Clara Øhrgaard -96Blovstrød Løverne  
3 21.49.39 Louise Danborg -95Ballerup A.K.  
4 22.36.52 Aino Lehtonen -95K.I.F.  
5 22.40.17 Josefine Huitfeldt -95K.I.F.  
6 22.45.00 Therese Lavallee -96Bagsværd A.C.  
7 22.49.61 Sarah Michelsen -95Bagsværd A.C.  
8 23.18.13 Cecilie Rasmussen -96Greve Atletik  
9 23.35.73 Laura Kjøller Pedersen -96F.I.F.  
10 23.44.55 Loise Michalsik -96K.I.F.  
11 26.44.50 Caroline Frandsen -95Bagsværd A.C.  
  Afbud Trine Sørensen -95Bagsværd A.C.  
  Afbud Xenia Rasmussen -96Viking Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 69.01.24 K.I.F.K.I.F.  
2 76.19.11 Bagsværd A.C.Bagsværd A.C.  
  PIGER 16-17 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 19.10.96 Caroline Tauson -94Sparta  
2 19.30.52 Amanda Grønning -93Bagsværd A.C.  
3 19.46.31 Josefine Rytter -94Bagsværd A.C.  
4 20.41.02 Emma Engel Nielsen -94Viking Atletik  
5 21.16.23 Nathalie Hulten -94Sparta  
6 21.30.90 Maja Ovesen -94Viking Atletik  
7 22.07.70 Josefine Buchvald -94Blovstrød Løverne  
8 24.29.48 Emillie Fraisse -94Bagsværd A.C.  
  PIGER 16-17 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 63.46.31 Bagsværd A.C.Bagsværd A.C.  
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 20.54.87 Cecilie H. Christensen -92Ballerup A.K.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 3000 METER - FINALESØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 11.29.02 Victor Thomsen -99Søvang Atletik Klub  
2 11.39.97 Christian Dirksen -99Ballerup A.K.  
3 12.22.47 Loui Kjellberg -99Helsingør IF  
4 12.28.76 Daniel Mathiessen -99F.I.F.  
5 12.37.82 Mikkel Korte -99Søvang Atletik Klub  
6 12.45.22 Emil Enevoldsen -2000Søvang Atletik Klub  
7 12.50.90 Gustav Sillehoved -99Ballerup A.K.  
= 12.50.90 Emil Damgård -99F.I.F.  
9 13.34.46 Emil Kristensen -99Søvang Atletik Klub  
10 13.39.81 Oliver Chabert -99Greve Atletik  
11 13.54.55 Jacob Hvorup -99Amager A.C.  
12 13.59.46 Emil Ipsen -99Ballerup A.K.  
13 14.03.08 Frederik Tønsberg -99Søvang Atletik Klub  
14 14.06.13 David Arce -99Søvang Atletik Klub  
15 14.22.78 Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
16 14.54.56 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
17 15.44.22 Benjamin Stenberg Jacobse -2001F.I.F.  
18 18.32.63 Jeppe Kjær-Petersen -2000Sparta  
  Afbud Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
  Afbud Jonathan Mogensen -2000Søvang Atletik Klub  
  DRENGE 10-11 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 36.52.06 Søvang 1Søvang Atletik Klub  
2 37.30.33 Ballerup A.K.Ballerup A.K.  
3 40.43.67 Søvang 2Søvang Atletik Klub  
4 41.03.88 F.I.F.F.I.F.  
5 43.11.89 Amager A.C.Amager A.C.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 17.52.16 Magnus Ulnits -97Sparta  
2 18.19.00 Sebastian Bærnthsen -98Viking Atletik  
3 19.16.97 Komal Peert Singh -97Slagelse Atletik Delta  
4 19.44.29 Jakob Fedder -97Amager A.C.  
5 19.54.41 Frederik Mogensen -98Søvang Atletik Klub  
6 20.02.46 Sebastian Romer -97Greve Atletik  
7 20.03.40 Thor Skifte -97Amager A.C.  
8 20.09.45 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
9 20.16.15 Lukas Jensen -97Ballerup A.K.  
10 20.18.35 Nikolaj Graves -98Blovstrød Løverne  
11 20.19.18 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta  
12 20.30.19 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
13 20.45.14 Buster Antvorskov -98Amager A.C.  
14 21.49.32 Albert Kuhlmann -97Sparta  
15 22.39.43 Rasmus Herløv -97Ballerup A.K.  
16 25.03.72 Simon Holst -98Søvang Atletik Klub  
17 25.56.53 Steffen Sjørslev -97Greve Atletik  
18 26.24.08 Rasmus West -98Søvang Atletik Klub  
19 26.28.34 Patrick Herløw -98Greve Atletik  
20 27.36.12 Mads West Jensen -97F.I.F.  
  Afbud Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
  Afbud Janus Baun Petersen -97F.I.F.  
  Afbud Asger Østerby -97Greve Atletik  
  Afbud Daniel Mejvang -98Sparta  
  Afbud Niels Elmhøj Nielsen -98Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 59.57.14 Amager A.C.Amager A.C.  
2 60.00.66 SpartaSparta  
3 66.29.18 Greve AtletikGreve Atletik  
4 71.02.21 SøvangSøvang Atletik Klub  
  0.00 Ballerup A.K.Ballerup A.K.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 17.05.08 Rasmus Hjort Christensen -95Sparta  
2 17.18.02 Joakim Engelbrecht -96Sparta  
3 17.34.32 Louis Krogsbøll -95Sparta  
4 18.16.85 Oliver Ringsted Plambæk -95Slagelse Atletik Delta  
5 18.17.60 Mads Skaaning -95Helsingør IF  
6 18.26.59 Malte Schledermann -96Sparta  
7 18.48.45 Philip Darling -95Amager A.C.  
8 18.56.16 Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
9 19.33.32 Jonathan M. Adamsen -95K.I.F.  
10 19.55.42 Martin Madsen -95Amager A.C.  
11 20.00.21 Christopher Nørgaard -95Sparta  
12 20.27.99 Phillip Bødewadt Møller -95Slagelse Atletik Delta  
13 20.50.46 Alexander Jacobsen -96Greve Atletik  
14 20.50.96 Otto El-Nasser -95F.I.F.  
15 21.01.29 Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
16 26.40.80 Justin Madsen -95Amager A.C.  
17 27.08.77 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
18 27.36.50 Karl-Emi Bendtsen -96F.I.F.  
  Afbud Asbjørn Søborg -95Sparta  
  Afbud Chris Goldworthy -95Sparta  
  Afbud Emil Hyllested -96Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - HOLD - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 51.57.42 Sparta 1Sparta  
2 58.01.81 Slagelse Atletik DeltaSlagelse Atletik Delta  
3 59.45.16 Amager A.C.Amager A.C.  
  0.00 Sparta 2Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 17.34.64 Patrick Mølholm -93Helsingør IF  
2 17.51.49 Anton Leth Jørgensen -94Bagsværd A.C.  
3 18.33.43 Thomas Sølvmose -93Greve Atletik  
4 19.03.39 Jonathan Røder -93Bagsværd A.C.  
5 19.15.16 Christoffer Vienberg -94Blovstrød Løverne  
  Afbud Jonas Juhler Nøtrup -94F.I.F.  
  Afbud Johannes Vieth-Klitgaard -94Sparta  
  DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 17.40.70 Christoffer T. Madsen -92Ballerup A.K.  
2 18.06.00 Klaus Præst Jaque -92Bagsværd A.C.  
3 18.31.73 Kristoffer Friis -92Ballerup A.K.  
4 19.13.06 Mathias Meulengracht -92Sparta  
5 20.20.94 Erik Kold -92Bagsværd A.C.  


Genereret af MARS version 2.0.0.297 søndag den 11. april 2010 klokken 15:17