RESULTATER
Inde Øst
23-24 januar 2010
Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup A.K.
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.39FMaria Selck -99Sparta A.M.  
2 9.54fKaroline S. Meinertsen -99Greve Atletik  
3 10.07 Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.  
4 10.09 Hannah Illum Petersen -2000Sparta A.M.  
5 10.85 Anna Mark Helwigh -2000Sparta A.M.  
6 11.46 Amalie Herløv -2000Ballerup A.K.  
  Ej mødt Michela Topp -99Greve Atletik  
  Ej mødt Olivia Frederikke Rank -2000Sparta A.M.  
 HEAT 2
1 9.37FLaura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
2 9.67fEmilie Hansen -99Greve Atletik  
3 9.71fEmilie Fiala -99Amager A.C.  
4 10.13 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta A.M.  
5 10.24 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.  
6 10.84 Maja Kaul -2000FIF Hillerød  
7 11.84 Caroline T. Hansen -2000I.K. Hellas  
 HEAT 3
1 9.47FMatilde Christensen -99Sparta A.M.  
2 9.60fOlivia Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
3 9.77fMathilde Brix-Prièsner -2000Sparta A.M.  
4 10.48 Astrid Bager -99Sparta A.M.  
5 10.56 Ane Michaelsen -99Køge Atletik  
6 11.27 Nanna Andersen -2000I.K. Hellas  
7 11.50 Cecilie Jensen -99Greve Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Freja Lomholt -99Sparta A.M.  
  Ej mødt Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.35  
NrResultat NavnKlub  
1 9.31 Matilde Christensen -99Sparta A.M.  
2 9.38 Laura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
3 9.39 Maria Selck -99Sparta A.M.  
4 9.53 Olivia Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
5 9.67 Karoline S. Meinertsen -99Greve Atletik  
6 9.83 Emilie Hansen -99Greve Atletik  
7 9.85 Mathilde Brix-Prièsner -2000Sparta A.M.  
8 9.96 Emilie Fiala -99Amager A.C.  
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 31.503h Laura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
2 32.102h Matilde Christensen -99Sparta A.M.  
3 32.123h Emilie Fiala -99Amager A.C.  
4 32.613h Emilie Hansen -99Greve Atletik  
5 33.412h Olivia Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
6 34.882h Hannah Illum Petersen -2000Sparta A.M.  
7 35.411h Ane Michaelsen -99Køge Atletik  
  Ej mødt1h Thea Jensen -99Glostrup IC  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
1 3.07.96 Thea Jensen -99Glostrup IC  
2 3.13.90 Maria Selck -99Sparta A.M.  
3 3.14.61 Astrid Bager -99Sparta A.M.  
4 3.14.65 Anna Mark Helwigh -2000Sparta A.M.  
5 3.20.34 Hannah Illum Petersen -2000Sparta A.M.  
6 3.25.64 Mathilde Brix-Prièsner -2000Sparta A.M.  
7 3.29.99 Alberte Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
8 3.32.61 Maja Kaul -2000FIF Hillerød  
  Afbud Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
  PIGER 10-11 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.00  
NrResultat NavnKlub  
1 5.45.17 Clara Borg -99Viking Atletik  
2 6.08.04 Matilde Christensen -99Sparta A.M.  
3 6.08.85 Hannah Illum Petersen -2000Sparta A.M.  
4 6.24.43 Anna Mark Helwigh -2000Sparta A.M.  
5 6.39.86 Alberte Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
  Afbud Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
  PIGER 10-11 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 12.25.17 Clara Borg -99Viking Atletik  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.15  
NrResultat NavnKlub  
1 5.38.79 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.  
2 5.42.98 Anna Lange -99Greve Atletik  
3 6.58.98 Rebecca Nielsen -2000Ballerup A.K.  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.28 Laura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
2 1.23 Emilie Hansen -99Greve Atletik  
3 1.20 Emilie Fiala -99Amager A.C.  
4 1.15 Anna Lange -99Greve Atletik  
5 1.15 Matilde Christensen -99Sparta A.M.  
6 1.10 Cecilie Jensen -99Greve Atletik  
  X Michela Topp -99Greve Atletik  
  X Amalie Herløv -2000Ballerup A.K.  
 1.001.051.101.151.201.231.261.281.30 
Laura Grønbech oooooooxxx
Emilie Hansen oxoxooxxoxxx  
Emilie Fialaooooxxoxxx   
Anna Langeoooxoxxx    
Matilde Christensenoooxxox    
Cecilie Jensenooxoxxx     
Michela Toppxxx        
Amalie Herløvxxx        
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.08 Laura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
2 3.87 Emilie Hansen -99Greve Atletik  
3 3.87 Matilde Christensen -99Sparta A.M.  
4 3.71 Maria Selck -99Sparta A.M.  
5 3.64 Mathilde Brix-Prièsner -2000Sparta A.M.  
6 3.62 Emilie Fiala -99Amager A.C.  
7 3.58 Anna Lange -99Greve Atletik  
8 3.55 Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.  
9 3.40 Freja Lomholt -99Sparta A.M.  
10 3.35 Hannah Illum Petersen -2000Sparta A.M.  
11 3.28 Olivia Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
12 3.28 Mille Lindholm -99Sparta A.M.  
13 3.28 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.  
14 3.21 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta A.M.  
15 3.13 Astrid Bager -99Sparta A.M.  
16 3.09 Maja Kaul -2000FIF Hillerød  
17 3.08 Michela Topp -99Greve Atletik  
18 2.98 Ane Michaelsen -99Køge Atletik  
19 2.81 Anna Mark Helwigh -2000Sparta A.M.  
20 2.66 Caroline T. Hansen -2000I.K. Hellas  
21 2.63 Nanna Andersen -2000I.K. Hellas  
  Ej mødt Olivia Frederikke Rank -2000Sparta A.M.  
  Ej mødt Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Laura Grønbech3.97 3.91 3.97 3.96 3.83 4.08 
Emilie Hansen3.65 3.76 3.67 3.68 3.85 3.87 
Matilde Christensen3.87 3.76 3.74 3.62 3.80 3.82 
Maria Selck3.61 3.36 3.48 3.71 3.60 x 
Mathilde Brix-Prièsner3.37 3.23 3.58 3.33 3.32 3.64 
Emilie Fiala3.62 3.62 x 3.54 x 3.60 
Anna Lange3.58 3.33 3.47 3.57 3.48 3.58 
Ellen Geckler Friborg3.30 3.29 3.55 
Freja Lomholt3.20 3.32 3.40 
Hannah Illum Petersen3.18 3.35 2.26 
Olivia Thorsgaard3.26 3.28 3.26 
Mille Lindholm3.26 3.24 3.28 
Signe Elba Bjerre2.92 3.15 3.28 
Karla Sonne Søndergaard3.21 2.53 2.92 
Astrid Bager2.98 3.13 3.02 
Maja Kaul2.92 3.09 3.09 
Michela Topp2.82 3.08 2.97 
Ane Michaelsen2.98 x x 
Anna Mark Helwigh2.81 2.76 2.79 
Caroline T. Hansen2.62 2.45 2.66 
Nanna Andersen2.63 2.61 2.61 
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.25  
( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.02 Thea Jensen -99Glostrup IC  
2 7.89 Emilie Hansen -99Greve Atletik  
3 7.64 Anna Lange -99Greve Atletik  
4 6.08 Laura Grønbech -99Slagelse Atletik Delta  
5 6.01 Freja Lomholt -99Sparta A.M.  
6 5.58 Cecilie Jensen -99Greve Atletik  
7 5.33 Ane Michaelsen -99Køge Atletik  
8 5.23 Olivia Thorsgaard -2000Sparta A.M.  
9 4.89 Emilie Fiala -99Amager A.C.  
10 4.88 Maja Kaul -2000FIF Hillerød  
11 4.74 Caroline T. Hansen -2000I.K. Hellas  
12 4.32 Rebecca Nielsen -2000Ballerup A.K.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen7.387.36x7.457.908.02
Emilie Hansen7.277.356.727.237.057.89
Anna Lange7.527.646.957.146.937.27
Laura Grønbech4.905.685.875.505.526.08
Freja Lomholt6.01x5.985.805.984.73
Cecilie Jensen5.504.965.584.934.905.54
Ane Michaelsenx5.245.33
Olivia Thorsgaardx5.115.23
Emilie Fiala4.284.894.49
Maja Kaul4.874.884.85
Caroline T. Hansen3.783.934.74
Rebecca Nielsen4.094.264.32
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.00SClara Iding -97Hvidovre A.M.  
2 9.13sCecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
35369.54sEmma Basse -98Amager A.C.  
4 9.57 Johanne Auener -98HG AM  
5 9.85 Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
  Afbud Katrine Kaare-Andersen -97I.K. Hellas  
 HEAT 2
1 9.10SBjørk Eriksen -97Sparta A.M.  
2 9.18sAnne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
3 9.53sEmma Pilsbeck -98HG AM  
4 9.67 Augusta Frost Korsgaard -97Sparta A.M.  
5 9.79 Andrea W. Bjerggaarde -98I.K. Hellas  
= 9.79 Sophia Lærke Pedersen -98F.I.F.  
7 10.49 Maria Hansen -98Slagelse Atletik Delta  
 HEAT 3
1 8.88SBenedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
2 9.10sTara Abrahamsson -98Køge Atletik  
35399.54 Maria Andersen -98Trongårdens IF  
4 9.56 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.  
5 10.08 Nanna Jensen -97FIF Hillerød  
6 10.37 Frida Ahlmann -98Greve Atletik  
7 10.41 Karoline Mangor -98Amager A.C.  
 HEAT 4
1 8.66SNickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
2 9.25sFrederikke Mortensen -98Ballerup A.K.  
3 9.32sGro Budek -97Ballerup A.K.  
4 9.38sIda Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
5 9.64 Helena Björnvad -98I.K. Hellas  
6 9.72 Simone B. Lautrup -98I.K. Hellas  
7 9.89 Anna Louise Christensen -97Sparta A.M.  
 HEAT 5
1 8.51SNina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
2 9.35sKatharina Dalsgaard -98Trongårdens IF  
3 9.38sEmma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
4 9.50sRikke Andersen -98I.K. Hellas  
5 9.55 Frederikke Krebs Emborg -98F.I.F.  
6 9.73 Mie Pittersen -97Amager A.C.  
7 9.91 Ditte Schmidt -97Sparta A.M.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Ida Koch -97Hvidovre A.M.  
  Afbud Caroline Petersen -97I.K. Hellas  
  Afbud Sofie Møller Carlsen -98Korsør A.M.  
  Afbud Anna Poulsen -97Sparta A.M.  
  Afbud Ester Riege -98Sparta A.M.  
  Afbud Stine Schmidt -97Sparta A.M.  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 13.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.73FNickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
2 8.95fBenedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
3 9.12fCecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
4 9.17fBjørk Eriksen -97Sparta A.M.  
5 9.38 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF  
6 9.53 Rikke Andersen -98I.K. Hellas  
7 9.54 Gro Budek -97Ballerup A.K.  
8 9.62 Emma Pilsbeck -98HG AM  
 HEAT 2
1 8.58FNina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
2 8.92fClara Iding -97Hvidovre A.M.  
3 9.07fTara Abrahamsson -98Køge Atletik  
4 9.23fAnne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
5 9.37 Frederikke Mortensen -98Ballerup A.K.  
6 9.51 Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
7 9.57 Emma Basse -98Amager A.C.  
  Ej mødt Emma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 8.57 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
2 8.67 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
3 8.85 Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
4 9.04 Tara Abrahamsson -98Køge Atletik  
5 9.12 Benedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
6 9.21 Bjørk Eriksen -97Sparta A.M.  
7 9.23 Cecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
8 9.23 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 28.546h Anneli Overby -97Slagelse Atletik Delta  
2 28.876h Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
3 29.336h Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
4 29.745h Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
5 29.821h Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
6 30.512h Frederikke Mortensen -98Ballerup A.K.  
7 30.765h Cecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
8 30.924h Tara Abrahamsson -98Køge Atletik  
9 31.001h Marie El-Nasser -97F.I.F.  
10 31.413h Gro Budek -97Ballerup A.K.  
11 31.635h Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
12 32.304h Emma Basse -98Amager A.C.  
13 32.662h Frederikke Krebs Emborg -98F.I.F.  
14 33.691h Sofie Revall -98Greve Atletik  
15 33.852h Anna Louise Christensen -97Sparta A.M.  
16 37.713h Freja Darling -98Amager A.C.  
  Afbud  Emma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
  Ej mødt3h Sophia Lærke Pedersen -98F.I.F.  
  Ej mødt4h Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
  Ej mødt  Ida Koch -97Hvidovre A.M.  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
1 2.43.322h Maria Andersen -98Trongårdens IF  
2 2.45.842h Astrid M. Adamsen -98K.I.F.  
3 2.46.032h Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
4 2.48.732h Emma Basse -98Amager A.C.  
5 2.49.471h Sofie Brohus -97Bagsværd A.C.  
6 2.49.471h Augusta Frost Korsgaard -97Sparta A.M.  
7 2.49.881h Terese Dahl Weischer -97Bagsværd A.C.  
8 2.51.811h Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
9 2.54.212h Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
10 2.58.062h Maria Hansen -98Slagelse Atletik Delta  
11 2.59.401h Annika Thustrup -97Glostrup IC  
12 3.03.671h Gro Budek -97Ballerup A.K.  
  Afbud  Sofie Møller Carlsen -98Korsør A.M.  
  Ej mødt1h Sophia Lærke Pedersen -98F.I.F.  
  Ej mødt2h Emilie Bennedsen -97HG AM  
  PIGER 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.00  
NrResultat NavnKlub  
1 5.40.22 Sara Schou Kristensen -97Bagsværd A.C.  
2 5.40.28 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.  
3 5.47.04 Emma Basse -98Amager A.C.  
4 5.47.82 Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
  Udgået Terese Dahl Weischer -97Bagsværd A.C.  
  PIGER 12-13 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 15.51.25 Freja Darling -98Amager A.C.  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 15.30  
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.89 Anneli Overby -97Slagelse Atletik Delta  
2 10.45 Benedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
3 11.92 Cecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
4 12.01 Emma Basse -98Amager A.C.  
5 12.57 Marie El-Nasser -97F.I.F.  
6 13.85 Frederikke Krebs Emborg -98F.I.F.  
7 14.37 Helena Björnvad -98I.K. Hellas  
  Ej mødt Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
  Afbud Emma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 9.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.36 Benedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
2 1.33 Nanna Jensen -97FIF Hillerød  
3 1.33 Annika Thustrup -97Glostrup IC  
4 1.33 Rikke Andersen -98I.K. Hellas  
5 1.30 Emma Basse -98Amager A.C.  
6 1.25 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF  
7 1.25 Ditte Schmidt -97Sparta A.M.  
8 1.15 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
9 1.15 Tara Abrahamsson -98Køge Atletik  
  Afbud Sofie Møller Carlsen -98Korsør A.M.  
  Afbud Emma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
  Afbud Katrine Kaare-Andersen -97I.K. Hellas  
  Afbud Caroline Petersen -97I.K. Hellas  
  Afbud Amalie Jakobsen -98Sparta A.M.  
  Ej mødt Helena Mulvad Mikkelsen -97Sparta A.M.  
 1.101.151.201.251.301.331.361.40 
Benedicte Heegaard    o oxxx
Nanna Jensen ooooxoxxx 
Annika Thustrupooooxoxoxxx 
Rikke Andersen oooxxoxoxxx 
Emma Basseoooooxxx  
Katharina Dalsgaardoxoooxxx   
Ditte Schmidtooxoxoxxx   
Anne Sofie Kirkegaardoxoxxx     
Tara Abrahamssonxoxoxxx     
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10 Johanne Auener -98HG AM  
  X Emma Pilsbech -98HG AM  
 1.601.802.002.102.20 
Johanne Aueneroooxxoxxx
Emma Pilsbechxxx    
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.45  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.89 Anneli Overby -97Slagelse Atletik Delta  
2 4.76 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
3 4.70 Benedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
4 4.68 Clara Iding -97Hvidovre A.M.  
5 4.50 Cecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
6 4.34 Emma Beiter Bomme -98Sparta A.M.  
7 4.19 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
8 4.19 Maria Andersen -98Trongårdens IF  
9 4.09 Rikke Andersen -98I.K. Hellas  
10 4.04 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta A.M.  
11 4.01 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF  
12 3.93 Marie El-Nasser -97F.I.F.  
13 3.90 Emma Basse -98Amager A.C.  
14 3.78 Emma Pilsbeck -98HG AM  
15 3.76 Tara Abrahamsson -98Køge Atletik  
16 3.73 Ditte Schmidt -97Sparta A.M.  
17 3.62 Sofie Revall -98Greve Atletik  
18 3.60 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.  
19 3.45 Anna Louise Christensen -97Sparta A.M.  
20 3.35 Helena Björnvad -98I.K. Hellas  
21 3.34 Mie Pittersen -97Amager A.C.  
22 3.06 Michelle Bisgaard -97Amager A.C.  
  Afbud Ida Koch -97Hvidovre A.M.  
  Afbud Simone B. Lautrup -98I.K. Hellas  
  Afbud Stine Schmidt -97Sparta A.M.  
  Ej mødt Sophia Lærke Pedersen -98F.I.F.  
  Ej mødt Anna Poulsen -97Sparta A.M.  
  Afbud Andrea W. Bjerggaarde -98I.K. Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anneli Overby4.73 4.63 4.67 4.89 4.86 4.74 
Nickoline Skifter Anderse4.62 4.52 4.55 4.40 4.76 4.47 
Benedicte Heegaard4.48 4.50 4.60 4.65 x 4.70 
Clara Iding4.56 4.54 4.59 4.45 4.63 4.68 
Cecillie Bønnelycke Hanse4.28 4.22 4.01 4.27 4.50 4.45 
Emma Beiter Bomme4.08 x 4.21 4.06 4.34 4.27 
Nina Brinkmann Jønler4.19 4.18 x 
Maria Andersen4.19 3.90 3.88 
Rikke Andersenx 3.94 4.09 
Anne Sofie Kirkegaard4.04 3.91 3.93 
Katharina Dalsgaard4.01 3.91 3.74 
Marie El-Nasser3.93 3.74 3.67 
Emma Basse3.90 3.88 3.73 
Emma Pilsbeck3.64 3.42 3.78 
Tara Abrahamsson3.76 3.64 3.72 
Ditte Schmidtx 3.73 3.69 
Sofie Revallx 3.61 3.62 
Astrid M. Adamsen3.60 3.39 3.50 
Anna Louise Christensen3.26 x 3.45 
Helena Björnvad2.84 x 3.35 
Mie Pittersen3.34 3.09 3.11 
Michelle Bisgaard3.06 2.99 
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.30  
( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.55 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse Atletik Delta  
2 9.40 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.  
3 9.28 Benedicte Heegaard -97Sparta A.M.  
4 8.65 Mathilde J. Ranners -97Ballerup A.K.  
5 8.48 Cecillie Bønnelycke Hanse -97Hvidovre A.M.  
6 8.22 Sophia Lærke Pedersen -98F.I.F.  
7 8.18 Augusta Frost Korsgaard -97Sparta A.M.  
8 7.96 Karoline Mangor -98Amager A.C.  
9 7.89 Helena Björnvad -98I.K. Hellas  
10 7.35 Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.  
11 7.25 Sofie Revall -98Greve Atletik  
12 7.04 Mie Pittersen -97Amager A.C.  
13 6.98 Simone B. Lautrup -98I.K. Hellas  
14 6.67 Anna Louise Christensen -97Sparta A.M.  
15 6.61 Maria Andersen -98Trongårdens IF  
16 6.39 Frida Ahlmann -98Greve Atletik  
17 6.36 Andrea W. Bjerggaarde -98I.K. Hellas  
18 5.82 Silke Nervil -98Herlev Atletik  
  Ej mødt Katrine Kaare-Andersen -97I.K. Hellas  
  Ej mødt Anna Poulsen -97Sparta A.M.  
  Afbud Caroline Petersen -97I.K. Hellas  
  Afbud Sofie Møller Carlsen -98Korsør A.M.  
  Afbud Amalie Jakobsen -98Sparta A.M.  
  Afbud Stine Schmidt -97Sparta A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nickoline Skifter Anderse8.348.938.728.718.779.55
Nina Brinkmann Jønler8.247.808.278.529.408.53
Benedicte Heegaard8.548.819.289.288.828.94
Mathilde J. Ranners8.627.997.618.658.628.14
Cecillie Bønnelycke Hanse8.008.488.237.057.827.48
Sophia Lærke Pedersen7.498.226.807.848.047.72
Augusta Frost Korsgaard7.997.408.18
Karoline Mangor7.967.437.66
Helena Björnvad7.607.777.89
Ida Vigsø Kristensen6.026.917.35
Sofie Revall7.256.866.02
Mie Pittersen6.246.767.04
Simone B. Lautrup6.836.676.98
Anna Louise Christensen6.246.676.60
Maria Andersen6.536.616.51
Frida Ahlmann6.266.396.36
Andrea W. Bjerggaarde6.366.196.27
Silke Nervil5.285.565.82
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.57SCamilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
2 8.58sFrederikke Skjold Møller -95F.I.F.  
3 8.63sSamantha Jensen -96Hvidovre A.M.  
4 8.71sCaroline J. Ranners -95Ballerup A.K.  
5 8.74sSara Müller -95Sparta A.M.  
6 8.77 Josefine Müntzberg -96Sparta A.M.  
7 8.78 Diana Jensen -95Greve Atletik  
8 9.25 Amanda Birch Rasmussen -96Slagelse Atletik Delta  
 HEAT 2
1 8.38SZarah Buchwald -95Hvidovre A.M.  
2 8.56sCathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
3 8.64sSandra B. Christensen -95Amager A.C.  
4 8.68sNana Madsen -96Sparta A.M.  
5 8.83 Alma Bostrøm -96K.I.F.  
6 9.12 Laura Bloch -96F.I.F.  
7 9.15 Madelon G. Poulsen -95Sparta A.M.  
 HEAT 3
1 8.24SMathilde Heltbech -95Helsingør IF  
2 8.56sAmanda Jeppsson -95Sparta A.M.  
3 8.76 Annette Nielsen -96K.I.F.  
4 8.81 Caroline L. Nielsen -96Sparta A.M.  
5 8.88 Emilie Plet Nielsen -96Kalundborg  
6 8.97 Mie Lorentzen -96Sparta A.M.  
7 9.92 Rikke Carlsen -96IK Olympia  
 HEAT 4
1 8.36SMarie Vermund -95Sparta A.M.  
2 8.63sHelene Wellm -95Sparta A.M.  
3 8.65sBianca Brahmer Svendsen -96Sparta A.M.  
4 9.02 Sarah Schumann -96IK Olympia  
5 9.27 Matilde Andreasen -96Kalundborg  
6 9.51 Josefine Loft -95Sparta A.M.  
7 10.38 Lærke Rasmussen -95Amager A.C.  
 HEAT 5
1 8.38SMartha Traorè -95Sparta A.M.  
2 8.63sIda Sofie W. Joensen -95F.I.F.  
3 8.76 Agnethe Christensen -95Køge Atletik  
4 8.78 Felicia Reintoft -95Sparta A.M.  
5 8.80 Caroline Hermann -96Holte Atletik  
6 9.03 Cecillie Jeppsson -95Sparta A.M.  
7 9.23 Laura Hansen -95Amager A.C.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Amalie Kristensen -96Amager A.C.  
  Afbud Astrid Weid-Christiansen -95Ballerup A.K.  
  Afbud Cecilie Porsdal -96Greve Atletik  
  Afbud Mia Porsager -96Greve Atletik  
  Afbud Kristina Sieland -96Sparta A.M.  
  Ej mødt Anastasia Theodoru -95Sparta A.M.  
  Ej mødt Maja Kragh -95Sparta A.M.  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 13.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.24FMartha Traorè -95Sparta A.M.  
2 8.30fMarie Vermund -95Sparta A.M.  
3 8.62fAmanda Jeppsson -95Sparta A.M.  
4 8.62fCamilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
5 8.63fNana Madsen -96Sparta A.M.  
6 8.72 Samantha Jensen -96Hvidovre A.M.  
7 8.74 Caroline J. Ranners -95Ballerup A.K.  
8 8.76 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.  
 HEAT 2
1 8.12FMathilde Heltbech -95Helsingør IF  
2 8.27fZarah Buchwald -95Hvidovre A.M.  
3 8.41fCathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
4 8.65 Bianca Brahmer Svendsen -96Sparta A.M.  
5 8.65 Sandra B. Christensen -95Amager A.C.  
6 8.74 Helene Wellm -95Sparta A.M.  
7 8.75 Frederikke Skjold Møller -95F.I.F.  
8 8.76 Sara Müller -95Sparta A.M.  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.05 Mathilde Heltbech -95Helsingør IF  
2 8.08 Martha Traorè -95Sparta A.M.  
3 8.26 Marie Vermund -95Sparta A.M.  
4 8.29 Zarah Buchwald -95Hvidovre A.M.  
5 8.50 Amanda Jeppsson -95Sparta A.M.  
6 8.53 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
7 8.63 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
8 8.67 Nana Madsen -96Sparta A.M.  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 26.7010h Mathilde Heltbech -95Helsingør IF  
2 26.9410h Martha Traorè -95Sparta A.M.  
3 28.111h Zarah Buchwald -95Hvidovre A.M.  
4 28.129h Camilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
5 28.549h Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
6 28.5610h Sandra B. Christensen -95Amager A.C.  
7 28.641h Samantha Jensen -96Hvidovre A.M.  
8 28.652h Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.  
9 28.818h Josefine Müntzberg -96Sparta A.M.  
10 29.098h Agnethe Christensen -95Køge Atletik  
11 29.169h Caroline L. Nielsen -96Sparta A.M.  
12 29.287h Alma Bostrøm -96K.I.F.  
13 29.754h Therese Lavallèe -96Bagsværd A.C.  
14 29.846h Diana Jensen -95Greve Atletik  
15 29.872h Elise Ludvigsen -96HG AM  
16 29.938h Emilie Plet Nielsen -96Kalundborg  
17 29.967h Julie Seixas -96K.I.F.  
18 30.556h Mie Lorentzen -96Sparta A.M.  
19 30.653h Cecillie Jeppsson -95Sparta A.M.  
20 30.665h Dea Sandal -95Fremad Holbæk  
21 30.695h Madelon G. Poulsen -95Sparta A.M.  
22 30.896h Josefine Loft -95Sparta A.M.  
23 31.004h Amanda Birch Rasmussen -96Slagelse Atletik Delta  
24 31.207h Laura Hansen -95Amager A.C.  
25 31.495h Lisa Brix -96Amager A.C.  
26 31.654h Matilde Andreasen -96Kalundborg  
27 31.903h Maja Kragh -95Sparta A.M.  
28 33.671h Caroline Koch -96Allerød Atletik og Motion  
29 34.132h Rikke Carlsen -96IK Olympia  
30 34.183h Emilie Finne-Jakobsen -96Slagelse Atletik Delta  
  Afbud  Ditte Troest -96Amager A.C.  
  Afbud  Astrid Weid-Christiansen -95Ballerup A.K.  
  Afbud  Cecilie Porsdal -96Greve Atletik  
  Afbud  Helene Wellm -95Sparta A.M.  
  Afbud  Kristina Sieland -96Sparta A.M.  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.26.61 Sofie Christensen -95K.I.F.  
2 2.29.12 Helene Wellm -95Sparta A.M.  
3 2.33.51 Maria Larsen -96K.I.F.  
4 2.44.40 Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.  
5 2.44.70 Sofie Mark Helwigh -96Sparta A.M.  
6 2.47.57 Louise Michalsik -96K.I.F.  
7 2.52.77 Josefine Kürstein -95Helsingør IF  
8 2.56.87 Caroline Koch -96Allerød Atletik og Motion  
9 2.57.30 Anna Marie Pedersen -95F.I.F.  
  Afbud Cecilie Porsdal -96Greve Atletik  
  Ej mødt Lin Røpke -95Helsingør IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.10  
NrResultat NavnKlub  
1 5.06.57 Sofie Christensen -95K.I.F.  
2 5.25.15 Maria Larsen -96K.I.F.  
3 5.31.30 Annika H. Povlsen -95K.I.F.  
4 5.35.09 Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.  
5 5.36.46 Sofie Mark Helwigh -96Sparta A.M.  
6 5.38.32 Trine Sørensen -95Bagsværd A.C.  
7 5.50.57 Louise Michalsik -96K.I.F.  
8 5.51.68 Josefine Huitfeldt -95K.I.F.  
9 5.51.71 Caroline Koch -96Allerød Atletik og Motion  
10 5.53.98 Emilie Finne-Jakobsen -96Slagelse Atletik Delta  
11 5.58.61 Amalie Kristensen -96Amager A.C.  
  Afbud Sarah Michelsen -95Bagsværd A.C.  
  Afbud Cecilie Porsdal -96Greve Atletik  
  Ej mødt Josefine Kürstein -95Helsingør IF  
  Ej mødt Lin Røpke -95Helsingør IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 12.19.16 Louise Danborg -95Ballerup A.K.  
2 13.46.40 Amalie Kristensen -96Amager A.C.  
  Udgået Sarah Michelsen -95Bagsværd A.C.  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 11.05  
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 10.15FSara Müller -95Sparta A.M.  
2 10.71 Sia Zangenberg Frost -95Hvidovre A.M.  
3 10.79 Julie Dam Jensen -95I.K. Hellas  
4 10.98 Frederikke Skjold Møller -95F.I.F.  
5 11.14 Lisa Brix -96Amager A.C.  
6 11.84 Dea Sandal -95Fremad Holbæk  
 HEAT 2
1 9.88FNana Madsen -96Sparta A.M.  
2 10.18fCaroline Hermann -96Holte Atletik  
3 10.55fMadelon G. Poulsen -95Sparta A.M.  
4 10.78 Elise Ludvigsen -96HG AM  
5 10.94 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
6 11.83 Amalie Kristensen -96Amager A.C.  
 HEAT 3
1 9.60FMarie Vermund -95Sparta A.M.  
2 10.17fHelene Wellm -95Sparta A.M.  
3 10.22fAgnethe Christensen -95Køge Atletik  
4 10.49fAnnette Nielsen -96K.I.F.  
5 13.19 Rikke Carlsen -96IK Olympia  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Ditte Troest -96Amager A.C.  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - FINALESØN KL. 15.40  
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.45 Marie Vermund -95Sparta A.M.  
2 9.63 Nana Madsen -96Sparta A.M.  
3 9.95 Sara Müller -95Sparta A.M.  
4 9.98 Helene Wellm -95Sparta A.M.  
5 9.99 Caroline Hermann -96Holte Atletik  
6 10.40 Madelon G. Poulsen -95Sparta A.M.  
7 10.50 Agnethe Christensen -95Køge Atletik  
8 10.57 Annette Nielsen -96K.I.F.  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.59 Sandra B. Christensen -95Amager A.C.  
2 1.56 Nana Madsen -96Sparta A.M.  
3 1.56 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
4 1.56 Julie Dam Jensen -95I.K. Hellas  
5 1.50 Caroline Hermann -96Holte Atletik  
6 1.41 Elise Ludvigsen -96HG AM  
7 1.38 Mie Lorentzen -96Sparta A.M.  
8 1.38 Linnea Eisemann -95Allerød Atletik og Motion  
9 1.38 Amanda Jeppsson -95Sparta A.M.  
10 1.35 Amanda Birch Rasmussen -96Slagelse Atletik Delta  
11 1.30 Felicia Reintoft -95Sparta A.M.  
12 1.30 Therese Lavallèe -96Bagsværd A.C.  
  Afbud Mia Porsager -96Greve Atletik  
  Afbud Anastasia Theodoru -95Sparta A.M.  
  Afbud Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
 1.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.591.63 
Sandra B. Christensen     o ooxoooxxx
Nana Madsen   oooxoooxxoxoxxx 
Camilla Lipczak Nielsen  oooooxoooxxoxxx 
Julie Dam Jensen   xooxoxoxoooxxoxxx 
Caroline Hermann   ooxooxoxoxxx   
Elise Ludvigsen oooxoxxx      
Mie Lorentzen ooxxooxxx       
Linnea Eisemann oooxxoxxx       
Amanda Jeppsson  xoxoxxoxxx       
Amanda Birch Rasmussenoooxoxxx        
Felicia Reintoftooxoxxx         
Therese Lavallèeooxxo xxx        
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50 Annette Nielsen -96K.I.F.  
2 2.40 Aino Lehtonen -95K.I.F.  
3 2.30 Caroline J. Ranners -95Ballerup A.K.  
  Afbud Astrid Weid-Christiansen -95Ballerup A.K.  
 2.202.302.402.502.60 
Annette Nielsenxxooxxooxxx
Aino Lehtonenooxxoxxx 
Caroline J. Rannersooxxx  
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.44 Martha Traorè -95Sparta A.M.  
2 4.95 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
3 4.85 Sandra B. Christensen -95Amager A.C.  
4 4.80 Nana Madsen -96Sparta A.M.  
5 4.68 Samantha Jensen -96Hvidovre A.M.  
6 4.57 Sara Müller -95Sparta A.M.  
7 4.55 Marie Vermund -95Sparta A.M.  
8 4.51 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte Atletik  
9 4.48 Josefine Müntzberg -96Sparta A.M.  
10 4.39 Annette Nielsen -96K.I.F.  
11 4.35 Alma Bostrøm -96K.I.F.  
12 4.31 Amanda Birch Rasmussen -96Slagelse Atletik Delta  
13 4.29 Regina J. Larsen -95Ballerup A.K.  
14 4.26 Felicia Reintoft -95Sparta A.M.  
15 4.21 Julie Dam Jensen -95I.K. Hellas  
16 4.17 Emilie Plet Nielsen -96Kalundborg  
17 4.13 Therese Lavallèe -96Bagsværd A.C.  
18 4.13 Sarah Schumann -96IK Olympia  
19 4.11 Mie Lorentzen -96Sparta A.M.  
20 4.10 Josefine Loft -95Sparta A.M.  
21 4.01 Frederikke Skjold Møller -95F.I.F.  
22 3.96 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.  
23 3.96 Amanda Jeppsson -95Sparta A.M.  
24 3.85 Laura Bloch -96F.I.F.  
25 3.83 Matilde Andreasen -96Kalundborg  
26 3.80 Amalie Kristensen -96Amager A.C.  
27 3.77 Julie Seixas -96K.I.F.  
28 3.75 Maja Kragh -95Sparta A.M.  
29 3.61 Cecillie Jeppsson -95Sparta A.M.  
30 3.30 Rikke Carlsen -96IK Olympia  
31 3.18 Emilie Finne-Jakobsen -96Slagelse Atletik Delta  
32 3.08 Sara Wawrozonek -96IK Olympia  
  Afbud Cathrine Cecillie Peterse -95F.I.F.  
  Ej mødt Laura Hansen -95Amager A.C.  
  Ej mødt Kristina Sieland -96Sparta A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Martha Traorè5.41 x x 5.37 5.43 5.44 
Cathrine Vintergaard Ott4.68 x 4.71 4.75 4.69 4.95 
Sandra B. Christensen4.61 4.42 4.52 4.48 4.85 4.72 
Nana Madsen4.76 4.59 4.51 4.73 4.80 4.67 
Samantha Jensen4.55 4.38 4.68 4.61 x 4.33 
Sara Müller4.29 4.57 x x 4.47 x 
Marie Vermundx x 4.55 
Camilla Lipczak Nielsen4.36 4.51 4.38 
Josefine Müntzbergx 4.23 4.48 
Annette Nielsen4.29 x 4.39 
Alma Bostrøm4.35 4.06 3.87 
Amanda Birch Rasmussen3.81 4.12 4.31 
Regina J. Larsen4.29 x 4.16 
Felicia Reintoft4.07 3.94 4.26 
Julie Dam Jensen4.21 x 4.08 
Emilie Plet Nielsen4.02 4.07 4.17 
Therese Lavallèe4.13 3.96 4.03 
Sarah Schumann4.00 3.79 4.13 
Mie Lorentzenx x 4.11 
Josefine Loftx 4.10 4.06 
Frederikke Skjold Møller3.90 x 4.01 
Ida Sofie W. Joensen3.96 3.85 3.92 
Amanda Jeppsson3.96 x x 
Laura Bloch3.84 3.85 x 
Matilde Andreasen3.83 x 3.54 
Amalie Kristensen3.80 3.80 x 
Julie Seixas3.77 3.70 3.66 
Maja Kragh3.75 3.59 3.60 
Cecillie Jeppsson3.61 3.51 x 
Rikke Carlsen3.23 x 3.30 
Emilie Finne-Jakobsen3.03 2.84 3.18 
Sara Wawrozonek3.08 x 3.06 
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.40 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.  
2 9.95 Annette Nielsen -96K.I.F.  
3 9.73 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.  
4 9.63 Lisa Brix -96Amager A.C.  
5 9.10 Laura Bloch -96F.I.F.  
6 8.90 Regina J. Larsen -95Ballerup A.K.  
7 7.87 Rikke Carlsen -96IK Olympia  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Cathrine Vintergaard Ott9.88 10.04 9.86 10.12 10.40 x 
Annette Nielsen9.60 9.70 x 9.64 9.53 9.95 
Ida Sofie W. Joensen9.30 9.26 9.73 9.57 9.44 9.57 
Lisa Brix9.40 9.63 9.12 x 9.10 9.01 
Laura Bloch9.10 9.04 9.09 8.90 8.87 8.90 
Regina J. Larsen8.67 8.59 8.90 8.73 8.74 8.86 
Rikke Carlsen7.55 7.40 7.87 
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 9.00  
( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.58 Anastasia Theodoru -95Sparta A.M.  
2 9.52 Tenna Michaelsen -95Køge Atletik  
3 9.38 Frederikke Skjold Møller -95F.I.F.  
4 8.89 Elise Ludvigsen -96HG AM  
5 8.71 Lisa Brix -96Amager A.C.  
6 8.49 Amalie Ø. Lange -96Greve Atletik  
7 8.37 Caroline L. Nielsen -96Sparta A.M.  
8 8.36 Regina J. Larsen -95Ballerup A.K.  
9 8.22 Diana Jensen -95Greve Atletik  
10 8.09 Sara Müller -95Sparta A.M.  
11 8.04 Emilie Plet Nielsen -96Kalundborg  
12 7.68 Julie Dam Jensen -95I.K. Hellas  
13 7.53 Josefine Loft -95Sparta A.M.  
14 7.31 Therese Lavallèe -96Bagsværd A.C.  
15 7.04 Sarah Schumann -96IK Olympia  
16 6.77 Laura Bloch -96F.I.F.  
17 6.73 Amanda Birch Rasmussen -96Slagelse Atletik Delta  
18 6.50 Matilde Andreasen -96Kalundborg  
19 6.02 Rikke Carlsen -96IK Olympia  
20 5.68 Alberte Heesgaard -96Herlev Atletik  
21 5.22 Sara Wawrozonek -96IK Olympia  
  Afbud Mia Porsager -96Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anastasia Theodoru9.5510.129.689.579.9810.58
Tenna Michaelsen8.419.429.52xxx
Frederikke Skjold Møller8.268.507.988.548.689.38
Elise Ludvigsen7.60x8.718.648.728.89
Lisa Brixx8.618.448.588.717.88
Amalie Ø. Lange8.498.458.496.927.938.39
Caroline L. Nielsen8.378.277.85
Regina J. Larsen7.878.367.61
Diana Jensen7.868.118.22
Sara Müller8.097.736.68
Emilie Plet Nielsen6.227.718.04
Julie Dam Jensenx6.837.68
Josefine Loft6.747.53x
Therese Lavallèe7.317.076.89
Sarah Schumann6.50x7.04
Laura Bloch6.506.496.77
Amanda Birch Rasmussen6.226.736.51
Matilde Andreasen6.175.956.50
Rikke Carlsen6.025.935.84
Alberte Heesgaard5.685.39x
Sara Wawrozonek5.074.895.22
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.26FLuisa Falk -93Amager A.C.  
2 8.31fAnne Sofie Vermund -93Sparta A.M.  
3 8.51fSimone Gerstrand -94Helsingør IF  
4 8.66 Nathalie Vad Eiberg -94Køge Atletik  
5 8.73 Camilla Hansen -94Greve Atletik  
6 8.76 Karoline Bebe -93Helsingør IF  
7 9.98 Sarah Feinberg -94Sparta A.M.  
  Afbud Mathilde W. Ulendorf -94Ballerup A.K.  
 HEAT 2
1 7.86FRugiatu Kallon -93K.I.F.  
2 8.58fMichala Sørensen -93Sparta A.M.  
3 8.59fCaroline Klarsgaard -93Sparta A.M.  
4 8.64fSandra Böll -94Sparta A.M.  
5 8.88 Trine Sørensen -94Køge Atletik  
6 9.26 Sofie Skovgaard -93Greve Atletik  
7 9.30 Sarah Sander -94Sparta A.M.  
8 9.34 Ane Kathrine Pedersen -94Ballerup A.K.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud May Zerzut -94Helsingør IF  
  Ej mødt Nina Flensborg -94Sparta A.M.  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 7.74 Rugiatu Kallon -93K.I.F.  
2 8.16 Luisa Falk -93Amager A.C.  
3 8.21 Anne Sofie Vermund -93Sparta A.M.  
4 8.52 Simone Gerstrand -94Helsingør IF  
5 8.53 Sandra Böll -94Sparta A.M.  
6 8.57 Caroline Klarsgaard -93Sparta A.M.  
7 8.58 Michala Sørensen -93Sparta A.M.  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 26.324h Rugiatu Kallon -93K.I.F.  
2 27.723h Line Køhlert -93Viking Atletik  
3 28.324h Sandra Böll -94Sparta A.M.  
4 28.704h Nathalie Vad Eiberg -94Køge Atletik  
5 28.902h Camilla Hansen -94Greve Atletik  
6 28.943h Simone Gerstrand -94Helsingør IF  
7 30.241h Nina Flensborg -94Sparta A.M.  
8 30.743h Ann-Sofie Tøgersen -93Amager A.C.  
9 31.331h Ane Kathrine Pedersen -94Ballerup A.K.  
10 31.582h Josephine Wendt -94FIF Hillerød  
  Afbud  Ane Sandal -93Fremad Holbæk  
  Afbud  May Zerzut -94Helsingør IF  
  Afbud  Caroline Klarsgaard -93Sparta A.M.  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.25  
NrResultat NavnKlub  
1 2.22.78 Dagmar Fæster Olsen -94Allerød Atletik og Motion  
2 2.23.29 Katrine Reinholdt -94Amager A.C.  
3 2.24.43 Line Køhlert -93Viking Atletik  
4 2.25.38 Josefine Rytter -94Bagsværd A.C.  
5 2.26.89 Alexandra Johansen -94Køge Atletik  
6 2.32.19 Josefine Buchwald -94Blovstrød Løverne  
7 2.34.76 Carolina Binder -94Sparta A.M.  
8 3.02.59 Emilie Fraisse -94Bagsværd A.C.  
  Afbud Marie Kristensen -94Blovstrød Løverne  
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.20  
NrResultat NavnKlub  
1 5.06.96 Katrine Reinholdt -94Amager A.C.  
2 5.07.74 Josefine Rytter -94Bagsværd A.C.  
3 5.09.35 Ida Andersen -93Korsør A.M.  
4 5.15.38 Carolina Binder -94Sparta A.M.  
5 5.18.41 Josefine Mortensen -94Viking Atletik  
6 5.22.50 Josefine Buchwald -94Blovstrød Løverne  
7 5.32.92 Maja Ovesen -94Viking Atletik  
8 5.35.83 Nathalie Hulten -94Sparta A.M.  
  Afbud Alexandra Johansen -94Køge Atletik  
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 11.02.80 Ida Andersen -93Korsør A.M.  
2 11.14.03 Amanda Grønning -93Bagsværd A.C.  
3 11.46.94 Josefine Mortensen -94Viking Atletik  
4 12.12.09 Nathalie Hulten -94Sparta A.M.  
5 12.26.04 Maja Ovesen -94Viking Atletik  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.35  
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 8.82 Stina Troest -94Amager A.C.  
2 9.39 Huma H. Nielsen -93Amager A.C.  
3 9.93 Louise Tietze -93Sparta A.M.  
4 10.34 Nina Flensborg -94Sparta A.M.  
5 10.34 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.  
6 10.52 Cecillie E. Hansen -93I.K. Hellas  
7 10.70 Josephine Wendt -94FIF Hillerød  
8 11.81 Amanda Thorn -94Sparta A.M.  
  Afbud Luisa Falk -93Amager A.C.  
  Afbud Ane Sandal -93Fremad Holbæk  
  Afbud Sofie Skovgaard -93Greve Atletik  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.59 Huma H. Nielsen -93Amager A.C.  
2 1.56 Camilla Brønsby -94Herlev Atletik  
3 1.50 Louise Tietze -93Sparta A.M.  
4 1.47 Sasja Andersen -94Herlev Atletik  
5 1.30 Sarah Sander -94Sparta A.M.  
6 1.30 Cecillie E. Hansen -93I.K. Hellas  
 1.301.351.381.411.441.471.501.531.561.591.63 
Huma H. Nielsen   o oxoxooxxoxxx
Camilla Brønsby   oooooxxoxxx 
Louise Tietze ooooxoxxoxxx   
Sasja Andersenooooooxxx    
Sarah Sanderoxxx         
Cecillie E. Hansenxxoxxx         
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
1 3.10 Mette G. Hansen -94Helsingør IF  
2 3.00 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.  
 2.502.602.702.802.903.003.103.20 
Mette G. Hansen  oooooxxx
Anne Sofie Olsenxxoo ooxxoxxx 
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.46 Rugiatu Kallon -93K.I.F.  
2 5.12 Anne Sofie Vermund -93Sparta A.M.  
3 4.95 Louise Tietze -93Sparta A.M.  
4 4.92 Sandra Böll -94Sparta A.M.  
5 4.85 Caroline Klarsgaard -93Sparta A.M.  
6 4.81 Luisa Falk -93Amager A.C.  
7 4.44 Josephine Wendt -94FIF Hillerød  
8 4.39 Nathalie Vad Eiberg -94Køge Atletik  
9 4.33 Sarah Sander -94Sparta A.M.  
10 4.08 Cecillie E. Hansen -93I.K. Hellas  
11 3.70 Ane Kathrine Pedersen -94Ballerup A.K.  
12 3.55 Amanda Thorn -94Sparta A.M.  
  Afbud Sofie Skovgaard -93Greve Atletik  
  Afbud Michala Sørensen -93Sparta A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rugiatu Kallon5.27 5.46 - - - - 
Anne Sofie Vermund4.26 4.88 4.85 4.96 5.12 x 
Louise Tietze4.63 4.78 4.90 x 4.88 4.95 
Sandra Böll4.92 4.91 4.85 4.76 4.90 4.87 
Caroline Klarsgaard4.75 x x x x 4.85 
Luisa Falkx 4.43 4.46 4.81 4.49 4.65 
Josephine Wendt4.33 4.44 4.21 
Nathalie Vad Eibergx 4.30 4.39 
Sarah Sander4.31 4.33 x 
Cecillie E. Hansenx 4.08 x 
Ane Kathrine Pedersen3.70 3.24 x 
Amanda Thorn3.43 3.50 3.55 
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.13 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.  
2 9.22 Karoline Bebe -93Helsingør IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Sofie Olsen10.02 10.02 9.90 10.13 x x 
Karoline Bebe9.11 8.62 9.22 9.04 9.18 8.91 
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.50  
( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.70 Mie Nelander -93Greve Atletik  
2 10.23 Celina Julin -94Herlev Atletik  
3 9.29 Huma H. Nielsen -93Amager A.C.  
4 9.23 Louise Odgaard -93Helsingør IF  
5 9.22 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.  
6 8.56 Camilla Hansen -94Greve Atletik  
7 8.41 Louise Tietze -93Sparta A.M.  
8 8.39 Trine Sørensen -94Køge Atletik  
9 7.55 Rikke Christensen -93Greve Atletik  
10 6.41 Anna-Cecillie Mandrup Mog -94I.K. Hellas  
11 5.55 Cecillie E. Hansen -93I.K. Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mie Nelander9.1210.229.749.969.9510.70
Celina Julin9.64x9.0510.2310.009.78
Huma H. Nielsen8.848.369.29
Louise Odgaard9.238.72xxx8.80
Anne Sofie Olsen8.23x8.799.22x8.47
Camilla Hansen7.608.038.567.058.028.23
Louise Tietze8.298.378.41
Trine Sørensen8.398.228.23
Rikke Christensen7.557.55x
Anna-Cecillie Mandrup Mog5.716.226.41
Cecillie E. Hansen5.245.555.51
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.89SEmil Christensen -99Korsør A.M.  
2 10.35sMathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
3 11.19 Simon K. Thomsen -2000Ballerup A.K.  
4 11.63 Tristan Alanne -2000Sparta A.M.  
5 11.92 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
  Ej mødt Esben Kok -99Sparta A.M.  
 HEAT 2
1 9.02SEmil Ipsen -99Ballerup A.K.  
2 9.53sLoui Kjær Kjellberg -99Helsingør IF  
3 9.86sMikkel Korte -99Søvang Atletik Klub  
4 10.01sViktor Munksgaard -2000Amager A.C.  
5 10.44 Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.  
6 10.98 Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
 HEAT 3
1 9.18SEmil Schlyter Hollender -99Sparta A.M.  
2 9.21sPeter Andersson -99Greve Atletik  
3 9.39sJacob Hvorup -99Amager A.C.  
4 9.96sPeter M. Adamsen -2000K.I.F.  
5 11.01 Asger Kyhn -99Bagsværd A.C.  
6 11.06 Lukas K. Budek -2000Ballerup A.K.  
 HEAT 4
1 9.11SEmil Frænde -2000F.I.F.  
2 9.31sOliver Chabert -99Greve Atletik  
3 9.73sRasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
4 9.86sMatthias Gandrup -99Greve Atletik  
5 9.99sJaphet Sery Larsen -2000Sparta A.M.  
6 10.15sEmil Jessen -2000Sparta A.M.  
7 10.67 Mads Hauxner -99Bagsværd A.C.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Jens S. Bredahl -99Ballerup A.K.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - SEMIFINALESØN KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.09FEmil Frænde -2000F.I.F.  
2 9.21fEmil Schlyter Hollender -99Sparta A.M.  
3 9.45fEmil Christensen -99Korsør A.M.  
4 9.60fJacob Hvorup -99Amager A.C.  
5 9.76 Mikkel Korte -99Søvang Atletik Klub  
6 10.06 Viktor Munksgaard -2000Amager A.C.  
  Ej mødt Loui Kjær Kjellberg -99Helsingør IF  
  Ej mødt Emil Jessen -2000Sparta A.M.  
 HEAT 2
1 8.95FEmil Ipsen -99Ballerup A.K.  
2 9.34fPeter Andersson -99Greve Atletik  
3 9.50fOliver Chabert -99Greve Atletik  
4 9.62fRasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
5 9.80 Matthias Gandrup -99Greve Atletik  
6 9.91 Japhet Sery Larsen -2000Sparta A.M.  
7 9.98 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.  
8 10.09 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 15.20  
NrResultat NavnKlub  
1 8.91 Emil Frænde -2000F.I.F.  
2 9.09 Emil Ipsen -99Ballerup A.K.  
3 9.20 Emil Schlyter Hollender -99Sparta A.M.  
4 9.36 Jacob Hvorup -99Amager A.C.  
5 9.48 Oliver Chabert -99Greve Atletik  
6 9.63 Emil Christensen -99Korsør A.M.  
7 9.66 Peter Andersson -99Greve Atletik  
8 9.80 Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 30.994h Emil Schlyter Hollender -99Sparta A.M.  
2 31.447h Emil Frænde -2000F.I.F.  
3 31.947h Loui Kjær Kjellberg -99Helsingør IF  
4 32.193h Victor Thomsen -99Søvang Atletik Klub  
5 32.207h Emil Christensen -99Korsør A.M.  
6 33.174h Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
7 33.223h Emil Kristensen -99Søvang Atletik Klub  
8 33.972h Jacob Hvorup -99Amager A.C.  
9 34.255h Matthias Gandrup -99Greve Atletik  
10 34.273h Mikkel Korte -99Søvang Atletik Klub  
11 35.146h Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
12 35.215h Casper Jøregensen -99Amager A.C.  
13 35.615h Emanuel Hammann -99K.I.F.  
14 35.966h Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.  
15 36.224h Emil Hvidenlund Bruun -99FIF Hillerød  
16 36.831h Simon K. Thomsen -2000Ballerup A.K.  
17 37.181h Lukas K. Budek -2000Ballerup A.K.  
18 38.502h Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
19 42.202h Felix Clausen -2000Amager A.C.  
  Afbud  Emil Schubert -2000I.K. Hellas  
  Ej mødt6h Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
  Ej mødt  Viktor Munksgaard -2000Amager A.C.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.41.372h Victor Thomsen -99Søvang Atletik Klub  
2 2.41.652h Jakob Karlsen -99Helsingør IF  
3 2.44.712h Loui Kjær Kjellberg -99Helsingør IF  
4 2.47.592h Magnus Hyldahl Marker -99Viking Atletik  
5 2.49.032h Christian Dirksen -99Ballerup A.K.  
6 2.50.452h Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
7 2.51.462h Jonathan Mogensen -2000Søvang Atletik Klub  
8 2.53.182h Emil Schubert -2000I.K. Hellas  
9 2.54.421h Mikkel Korte -99Søvang Atletik Klub  
10 2.54.731h Oliver Skriver Karlsen -2000Sparta A.M.  
11 2.56.581h Oliver Chabert -99Greve Atletik  
12 2.56.911h Emil Kristensen -99Søvang Atletik Klub  
13 2.59.301h Louis Schjødt Henriksen -99Sparta A.M.  
14 3.01.132h Peter Moll Berg -2000Sparta A.M.  
15 3.01.781h Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
16 3.26.571h Felix Clausen -2000Amager A.C.  
  Afbud  Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
  Afbud  Emil Jessen -2000Sparta A.M.  
  Ej mødt1h Casper Jøregensen -99Amager A.C.  
  Ej mødt1h Japhet Sery Larsen -2000Sparta A.M.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.30  
NrResultat NavnKlub  
1 5.30.94 Victor Thomsen -99Søvang Atletik Klub  
2 5.40.84 Christian Dirksen -99Ballerup A.K.  
3 5.45.14 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
4 5.45.37 Emil Schubert -2000I.K. Hellas  
5 5.58.88 Jonathan Mogensen -2000Søvang Atletik Klub  
  Afbud Casper Jøregensen -99Amager A.C.  
  Ej mødt Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 12.10.60 Victor Thomsen -99Søvang Atletik Klub  
2 12.21.52 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
3 12.21.99 Emil Schubert -2000I.K. Hellas  
4 12.23.23 Jonathan Mogensen -2000Søvang Atletik Klub  
5 12.27.72 Magnus Hyldahl Marker -99Viking Atletik  
6 14.23.54 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.15  
NrResultat NavnKlub  
1 5.15.44 Lukas K. Budek -2000Ballerup A.K.  
2 6.18.56 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 Emil Ipsen -99Ballerup A.K.  
2 1.34 Esben Kok -99Sparta A.M.  
3 1.25 Oliver Chabert -99Greve Atletik  
4 1.20 Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
5 1.20 Oliver Skriver Karlsen -2000Sparta A.M.  
6 1.15 Johan Lehtonen -99K.I.F.  
7 1.15 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.  
8 1.10 Peter Andersson -99Greve Atletik  
9 1.05 Emil Frænde -2000F.I.F.  
 1.051.101.151.201.251.281.311.341.371.401.42 
Emil Ipsen oooxooxoxxooxxoxxx
Esben Kokooooooxxoxxoxxx  
Oliver Chabertoooxoxxoxxx     
Rasmus Jacobsen ooxoxxx      
Oliver Skriver Karlsenxooxxoxxoxxx      
Johan Lehtonenooxxoxxx       
Peter M. Adamsenxoxoxxoxxx       
Peter Anderssonooxxx        
Emil Frændeoxxx         
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 9.00  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.40 Emil Ipsen -99Ballerup A.K.  
2 4.27 Emil Frænde -2000F.I.F.  
3 4.06 Peter Andersson -99Greve Atletik  
4 4.01 Oliver Skriver Karlsen -2000Sparta A.M.  
5 3.89 Oliver Chabert -99Greve Atletik  
6 3.70 Esben Kok -99Sparta A.M.  
7 3.66 Emil Christensen -99Korsør A.M.  
8 3.63 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse Atletik Delta  
9 3.57 Viktor Munksgaard -2000Amager A.C.  
10 3.56 Jacob Hvorup -99Amager A.C.  
11 3.48 Matthias Gandrup -99Greve Atletik  
12 3.44 Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød  
13 3.42 Emil Schlyter Hollender -99Sparta A.M.  
14 3.36 Japhet Sery Larsen -2000Sparta A.M.  
15 3.33 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.  
16 3.31 Emil Jessen -2000Sparta A.M.  
17 3.20 Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.  
18 3.20 Johan Lehtonen -99K.I.F.  
19 3.13 Mads Hauxner -99Bagsværd A.C.  
20 3.12 Emanuel Hammann -99K.I.F.  
21 3.01 Lukas K. Budek -2000Ballerup A.K.  
22 2.98 Emil Hvidenlund Bruun -99FIF Hillerød  
23 2.85 Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
24 2.81 Tristan Alanne -2000Sparta A.M.  
25 2.79 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
26 2.67 Asger Kyhn -99Bagsværd A.C.  
  Afbud Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Ipsen4.04 4.02 3.99 4.02 4.40 4.34 
Emil Frænde3.90 3.51 x x 4.11 4.27 
Peter Andersson4.06 x 3.44 3.86 4.05 x 
Oliver Skriver Karlsen3.71 3.60 3.90 4.01 3.95 3.91 
Oliver Chabert3.81 x 3.89 x x x 
Esben Kok3.70 3.49 x 
Emil Christensenx 3.43 3.66 
Mathias Skifter Andersen3.57 3.34 3.63 
Viktor Munksgaard3.42 3.52 3.57 
Jacob Hvorup3.37 3.56 3.53 
Matthias Gandrup3.42 3.40 3.48 
Rasmus Jacobsen3.44 x 3.35 
Emil Schlyter Hollender3.42 2.90 3.42 
Japhet Sery Larsen3.16 3.30 3.36 
Peter M. Adamsenx 3.33 x 
Emil Jessen3.20 3.25 3.31 
Ulrik Nielsen3.08 2.94 3.20 
Johan Lehtonen3.20 3.02 x 
Mads Hauxner3.13 3.02 2.99 
Emanuel Hammann3.12 2.96 3.11 
Lukas K. Budek3.01 2.72 2.98 
Emil Hvidenlund Bruun2.64 x 2.98 
Alexander Bisgaard2.71 2.72 2.85 
Tristan Alanne2.81 2.53 2.56 
Felix Clausen2.79 2.74 2.66 
Asger Kyhn2.67 x 2.65 
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.35  
( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.35 Loui Kjær Kjellberg -99Helsingør IF  
2 9.11 Casper Jøregensen -99Amager A.C.  
3 8.33 Viktor Munksgaard -2000Amager A.C.  
4 7.51 Johan Lehtonen -99K.I.F.  
5 7.47 Emil Christensen -99Korsør A.M.  
6 7.02 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.  
7 6.84 Peter Andersson -99Greve Atletik  
8 6.71 Theodor Larsen -99Ballerup A.K.  
9 6.55 Emanuel Hammann -99K.I.F.  
10 6.37 Emil Hvidenlund Bruun -99FIF Hillerød  
11 6.27 Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.  
12 5.84 Mads Hauxner -99Bagsværd A.C.  
13 5.44 Simon K. Thomsen -2000Ballerup A.K.  
14 5.44 Alexander Bisgaard -2000Amager A.C.  
15 4.89 Tristan Alanne -2000Sparta A.M.  
16 4.08 Felix Clausen -2000Amager A.C.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Loui Kjær Kjellberg8.948.669.359.21x9.20
Casper Jøregensen8.369.11x8.348.788.42
Viktor Munksgaardx7.516.327.557.538.33
Johan Lehtonen6.677.517.38x7.047.05
Emil Christensen6.916.79xx7.417.47
Peter M. Adamsen5.796.907.026.446.556.76
Peter Andersson6.846.746.50
Theodor Larsen6.446.716.14
Emanuel Hammann6.196.216.55
Emil Hvidenlund Bruunx5.696.37
Ulrik Nielsen6.275.745.98
Mads Hauxner5.095.845.84
Simon K. Thomsen5.235.44x
Alexander Bisgaard5.155.035.44
Tristan Alanne4.893.773.58
Felix Clausen3.974.083.85
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.50  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.05SThomas Julius Petersen -97F.I.F.  
2 9.13sAnton Basse -97Amager A.C.  
3 9.71 Matthias Hagen 97 -97I.K. Hellas  
4 9.76 Lukas Hansen -98Amager A.C.  
5 10.23 Patrick Herløv Jensen -98Greve Atletik  
6 10.43 Frederik Michaelsen -97Køge Atletik  
 HEAT 2
1 8.10SAlbert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 8.86sPatrick Werther -97I.K. Hellas  
3 8.95sJoachim Munksgaard -97Amager A.C.  
4 9.13sGustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
5 9.64 Daniel Mejlvang -98Sparta A.M.  
6 9.65 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
7 9.68 Villads Clausen -98Amager A.C.  
 HEAT 3
1 8.91SJohan K. Thomsen -97Ballerup A.K.  
2 9.10sMalthe Aabye -98K.I.F.  
3 9.17sAnton S. Karlsen -97Ballerup A.K.  
4 9.19sAsger Østerby -97Greve Atletik  
5 9.26sAske Valdemar Petersen -98Helsingør IF  
6 9.40 Jakob Fedder -97Amager A.C.  
7 9.57 Victor Tidmann -98Glostrup IC  
 HEAT 4
1 8.71SSebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
2 8.72sDaniel Holm -97I.K. Hellas  
3 9.15sRune Retsloff -97FIF Hillerød  
4 9.18sMikas Kaltoft -98Amager A.C.  
5 9.34sVirgil Topholm Hartmann -98Sparta A.M.  
6 9.46 Oliver Wendt -97FIF Hillerød  
7 10.33 Nikolaj Andersen -97Glostrup IC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
  Afbud Lukas Bredo -97Ballerup A.K.  
  Afbud Waldemar Svejstrup -97Holte Atletik  
  Afbud Nicholas Søjnæs -98Sparta A.M.  
  Ej mødt Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
  Ej mødt Jacob Bengtsson -97F.I.F.  
  Ej mødt Nicolai Lind Andersen -98Sparta A.M.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.76FSebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
2 8.91fJoachim Munksgaard -97Amager A.C.  
3 8.95fThomas Julius Petersen -97F.I.F.  
4 9.07fDaniel Holm -97I.K. Hellas  
5 9.20fRune Retsloff -97FIF Hillerød  
6 9.22 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
7 9.25 Asger Østerby -97Greve Atletik  
  Ej mødt Aske Valdemar Petersen -98Helsingør IF  
 HEAT 2
1 8.24FAlbert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 8.74fPatrick Werther -97I.K. Hellas  
3 9.20fAnton Basse -97Amager A.C.  
4 9.24 Anton S. Karlsen -97Ballerup A.K.  
5 9.27 Malthe Aabye -98K.I.F.  
6 9.31 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta A.M.  
7 9.34 Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
  Ej mødt Johan K. Thomsen -97Ballerup A.K.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 8.06 Albert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 8.66 Sebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
3 8.75 Patrick Werther -97I.K. Hellas  
4 8.83 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
5 9.02 Daniel Holm -97I.K. Hellas  
6 9.09 Thomas Julius Petersen -97F.I.F.  
7 9.11 Anton Basse -97Amager A.C.  
8 9.29 Rune Retsloff -97FIF Hillerød  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 28.625h Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
2 28.705h Sebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
3 29.025h Anton Basse -97Amager A.C.  
4 29.624h Sebastian Romer -97Greve Atletik  
5 30.444h Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
6 30.631h Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
7 31.021h Anton S. Karlsen -97Ballerup A.K.  
8 31.453h Troels Nilsson -98Amager A.C.  
9 31.792h Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
10 32.433h Matthias Hagen 97 -97I.K. Hellas  
11 32.704h Andreas Kock Pedersen -97Korsør A.M.  
12 33.372h Lukas Hansen -98Amager A.C.  
13 34.122h Villads Clausen -98Amager A.C.  
14 34.881h Victor Johansen -97Køge Atletik  
  Afbud  Johan K. Thomsen -97Ballerup A.K.  
  Afbud  Lukas Bredo -97Ballerup A.K.  
  Ej mødt3h Thor Skifte -97Amager A.C.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.55  
NrResultat NavnKlub  
1 2.28.402h Sebastian Romer -97Greve Atletik  
2 2.29.522h Jens Gjersøe -98Helsingør IF  
3 2.29.922h Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
4 2.33.602h Lukas Jensen -97Ballerup A.K.  
5 2.34.242h Sebastian Bærnthsen -98Viking Atletik  
6 2.34.322h Daniel Holm -97I.K. Hellas  
7 2.38.112h Buster Antvorskov -98Amager A.C.  
8 2.41.371h Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
9 2.44.571h Lukas Hansen -98Amager A.C.  
10 2.45.681h Frederik Mogensen -98Søvang Atletik Klub  
11 2.47.831h Niels Elmhøj Hansen -98Sparta A.M.  
12 2.48.111h Daniel Mejlvang -98Sparta A.M.  
13 2.49.051h Kasper La Cour -98Trongårdens IF  
14 2.50.681h Villads Clausen -98Amager A.C.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.40  
NrResultat NavnKlub  
1 4.58.87 Sebastian Romer -97Greve Atletik  
2 5.02.42 Magnus Ulnits -97Sparta A.M.  
3 5.06.13 Sebastian Bærnthsen -98Viking Atletik  
4 5.15.53 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
5 5.17.15 Lukas Jensen -97Ballerup A.K.  
6 5.25.30 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
7 5.32.41 Frederik Mogensen -98Søvang Atletik Klub  
8 5.38.44 Niels Elmhøj Hansen -98Sparta A.M.  
  Udgået Nikolaj Graves -98Blovstrød Løverne  
  Afbud Sebastian Lindegaard -98Blovstrød Løverne  
  Ej mødt Thor Skifte -97Amager A.C.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.41.92 Magnus Ulnits -97Sparta A.M.  
2 10.55.68 Sebastian Bærnthsen -98Viking Atletik  
3 11.10.29 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
4 11.16.33 Buster Antvorskov -98Amager A.C.  
5 11.26.98 Jakob Fedder -97Amager A.C.  
6 11.38.33 Nikolaj Graves -98Blovstrød Løverne  
7 11.42.67 Rasmus Kristiansen -97Korsør A.M.  
8 11.42.99 Kevin Sørensen -97Korsør A.M.  
9 12.00.66 Thor Skifte -97Amager A.C.  
10 12.26.41 Villads Clausen -98Amager A.C.  
11 12.46.46 Rasmus Herløv -97Ballerup A.K.  
  Afbud Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
  Afbud Frederik Mogensen -98Søvang Atletik Klub  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 11.20  
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 10.40FJoachim Munksgaard -97Amager A.C.  
2 11.23fMikas Kaltoft -98Amager A.C.  
3 11.37fThomas Julius Petersen -97F.I.F.  
4 12.53 Anton Basse -97Amager A.C.  
5 12.61 Andreas Kock Pedersen -97Korsør A.M.  
6 12.77 Troels Nilsson -98Amager A.C.  
 HEAT 2
1 10.57FMathias Mørk -97Helsingør IF  
2 10.58fRasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
3 10.96fSebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
4 11.84 Asger Østerby -97Greve Atletik  
5 12.05 Rune Retsloff -97FIF Hillerød  
6 12.12 Anton S. Karlsen -97Ballerup A.K.  
 HEAT 3
1 9.63FAlbert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 11.02fDaniel Holm -97I.K. Hellas  
3 12.35 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta A.M.  
4 12.63 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF  
5 12.82 Villads Clausen -98Amager A.C.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Lukas Bredo -97Ballerup A.K.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALESØN KL. 15.50  
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.71 Albert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 10.29 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
3 10.51 Mathias Mørk -97Helsingør IF  
4 10.64 Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
5 11.19 Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
6 11.21 Daniel Holm -97I.K. Hellas  
7 11.25 Sebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
8 11.29 Thomas Julius Petersen -97F.I.F.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
NrResultat NavnKlub  
1+104.18.01 Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
2 4.29.41 Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
3 5.02.11 Matthias Hagen 97 -97I.K. Hellas  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.56 Albert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 1.44 Sebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
3 1.38 Daniel Holm -97I.K. Hellas  
4 1.38 Asger Østerby -97Greve Atletik  
= 1.38 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
6 1.35 Aske Valdemar Petersen -98Helsingør IF  
7 1.30 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
8 1.30 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta A.M.  
9 1.25 Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
10 1.25 Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
11 1.25 Victor Tidmann -98Glostrup IC  
12 1.20 Kasper La Cour -98Trongårdens IF  
= 1.20 Oliver Wendt -97FIF Hillerød  
14 1.20 Andreas Kock Pedersen -97Korsør A.M.  
15 1.15 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF  
  X Villads Clausen -98Amager A.C.  
 1.151.201.251.301.351.381.411.441.471.521.561.60 
Albert Kuhlmann     oooooxxoxxx
Sebastian Pedersen   oxooxoxoxxx   
Daniel Holm  xxoxxoxooxxx     
Asger Østerby ooxoxoxoxxx     
Joachim Munksgaard   oxxoxoxxx     
Aske Valdemar Petersen ooxxoxoxxx      
Kenneth Pedersen  ooxxx       
Virgil Topholm Hartmannxooxoxxoxxx       
Rasmus B. Hansenoooxxx        
Mikas Kaltoftooxoxxx        
Victor Tidmannxoxoxxox        
Kasper La Courooxxx         
Oliver Wendtooxxx         
Andreas Kock Pedersen xoxxx         
Magnus Hamann Poulsenoxxx          
Villads Clausenxxx           
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
1 2.70 Oliver Durafour -97Helsingør IF  
2 1.80 Anton Basse -97Amager A.C.  
  Ej mødt Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
 1.801.902.002.302.402.502.602.702.80 
Oliver Durafour  ooxxoooxoxxx
Anton Bassexoxxx       
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 9.00  
( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.15 Albert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 4.67 Sebastian Pedersen -97Sparta A.M.  
3 4.57 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
4 4.53 Daniel Holm -97I.K. Hellas  
5 4.51 Sebastian Romer -97Greve Atletik  
6 4.41 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
7 4.33 Asger Østerby -97Greve Atletik  
8 4.25 Thomas Julius Petersen -97F.I.F.  
9 4.20 Jakob Fedder -97Amager A.C.  
10 4.20 Aske Valdemar Petersen -98Helsingør IF  
11 4.14 Anton S. Karlsen -97Ballerup A.K.  
12 4.06 Anton Basse -97Amager A.C.  
13 3.90 Waldemar Svejstrup -97Holte Atletik  
14 3.89 Patrick Werther -97I.K. Hellas  
15 3.85 Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
16 3.84 Malthe Aabye -98K.I.F.  
17 3.78 Daniel Mejlvang -98Sparta A.M.  
18 3.77 Rune Retsloff -97FIF Hillerød  
19 3.76 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta A.M.  
20 3.72 Kasper La Cour -98Trongårdens IF  
21 3.70 Victor Tidmann -98Glostrup IC  
22 3.52 Patrick Herløv Jensen -98Greve Atletik  
23 3.51 Villads Clausen -98Amager A.C.  
24 3.40 Nikolaj Andersen -97Glostrup IC  
  Afbud Buster Antvorskov -98Amager A.C.  
  Afbud Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.  
  Afbud Lukas Bredo -97Ballerup A.K.  
  Afbud Rasmus B. Hansen -97Ballerup A.K.  
  Afbud Jacob Bengtsson -97F.I.F.  
  Afbud Nicholas Søjnæs -98Sparta A.M.  
  Afbud Nicolai Lind Andersen -98Sparta A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Albert Kuhlmann5.06 4.95 4.91 x 5.05 5.15 
Sebastian Pedersen4.33 4.56 4.57 4.67 4.60 4.40 
Joachim Munksgaard4.54 x 4.43 4.39 4.57 x 
Daniel Holm4.38 4.23 4.33 4.26 4.32 4.53 
Sebastian Romer4.44 4.25 4.45 4.44 4.29 4.51 
Gustav Lundholm Nielsen3.95 4.08 4.41 4.28 4.28 4.11 
Asger Østerbyx x 4.33 
Thomas Julius Petersen4.09 4.25 3.97 
Jakob Fedder4.20 3.98 4.20 
Aske Valdemar Petersen3.95 4.20 x 
Anton S. Karlsen4.14 x 4.00 
Anton Basse4.06 3.83 3.77 
Waldemar Svejstrup3.90 3.75 2.77 
Patrick Werther3.89 3.85 x 
Mikas Kaltoft3.85 3.61 3.72 
Malthe Aabye3.56 3.54 3.84 
Daniel Mejlvang3.78 3.74 3.70 
Rune Retsloffx 3.65 3.77 
Virgil Topholm Hartmann3.76 3.67 3.70 
Kasper La Cour3.72 3.38 x 
Victor Tidmannx x 3.70 
Patrick Herløv Jensen3.41 3.23 3.52 
Villads Clausen3.51 3.44 3.47 
Nikolaj Andersen3.40 3.40 2.78 
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 9.50  
( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.71 Albert Kuhlmann -97Sparta A.M.  
2 10.54 Matthias Hagen 97 -97I.K. Hellas  
3 9.23 Oliver Wendt -97FIF Hillerød  
4 8.63 Joachim Munksgaard -97Amager A.C.  
5 8.52 Asger Østerby -97Greve Atletik  
6 8.24 Kenneth Pedersen -97Greve Atletik  
7 8.19 Sebastian Romer -97Greve Atletik  
8 7.05 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta A.M.  
9 6.71 Frederik Michaelsen -97Køge Atletik  
10 6.69 Lukas Hansen -98Amager A.C.  
11 6.60 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF  
12 6.38 Troels Nilsson -98Amager A.C.  
13 6.35 Thomas Julius Petersen -97F.I.F.  
14 6.24 Mikas Kaltoft -98Amager A.C.  
15 6.03 Nicholas Søjnæs -98Sparta A.M.  
16 5.96 Victor Johansen -97Køge Atletik  
17 5.44 Villads Clausen -98Amager A.C.  
  Ej mødt Calvin Hess-Nielsen -97Hvidovre A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Albert Kuhlmann9.029.9310.089.4910.719.95
Matthias Hagen 9710.5410.129.33xx10.53
Oliver Wendt9.127.699.238.727.837.32
Joachim Munksgaard8.558.468.638.497.718.63
Asger Østerby8.52xx7.648.468.30
Kenneth Pedersenx8.247.77xx7.83
Sebastian Romerx8.197.35
Gustav Lundholm Nielsen6.137.056.91
Frederik Michaelsen6.616.716.50
Lukas Hansen6.596.696.61
Magnus Hamann Poulsen6.605.796.05
Troels Nilsson6.386.376.25
Thomas Julius Petersen6.355.666.08
Mikas Kaltoftx6.245.96
Nicholas Søjnæs6.03x5.33
Victor Johansen5.32x5.96
Villads Clausen5.445.315.38
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.65SChristian Clausen -96K.I.F.  
2 7.72sManfred Nielsen -95Køge Atletik  
3 7.78sNiklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
4 7.81sVictor Kloch -95Sparta A.M.  
5 7.88sMathias Bengtsson -95F.I.F.  
6 7.93sLukas Björnvad -95I.K. Hellas  
7 8.02sTobias Åxmann -96Holte Atletik  
8 8.09sAssen Frewert -95Sparta A.M.  
 HEAT 2
8 8.09sAugust Duelund -95Sparta A.M.  
2 8.12sOliver Therp -95Amager A.C.  
3 8.17sMartin Madsen -95Amager A.C.  
4 8.28sChristoffer Olsen -96Ballerup A.K.  
5 8.35sMassin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
6 8.65 Lauge Germundsson -96Sparta A.M.  
7 8.83 David Hansen -96Greve Atletik  
  Ej mødt Johan S. Jespersen -95K.I.F.  
 HEAT 3
1 7.71SBenjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
2 7.99sLasse Laudrup -96Hvidovre A.M.  
3 9.32 Asger Slipsager -96Ballerup A.K.  
4 9.66 Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
5 10.11 Thor J. Madsen -96Ballerup A.K.  
6 10.12 Jens Carlsen -96IK Olympia  
7 10.22 Mikkel Olsen -96Ballerup A.K.  
  Ej mødt Andreas Lambrecht -95HG AM  
 HEAT 4
1 8.07SSøren Hartmann -96F.I.F.  
2 8.40 Nikolaj Stilling -95FIF Hillerød  
3 8.65 Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
4 8.74 Nikolaj Bahrt -96Amager A.C.  
  0.00 Magnus Wahlers -96Glostrup IC  
  Udgået Simon Mathiasen -96Hvidovre A.M.  
  Ej mødt Gustav Ankerfeldt -96Amager A.C.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Oliver Kjær Kjellberg -95Helsingør IF  
  Afbud Marcus Stender -96Køge Atletik  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 13.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.66FBenjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
2 7.80fManfred Nielsen -95Køge Atletik  
3 7.87fMathias Bengtsson -95F.I.F.  
4 7.98fLukas Björnvad -95I.K. Hellas  
5 8.10 Søren Hartmann -96F.I.F.  
6 8.16 August Duelund -95Sparta A.M.  
7 8.18 Martin Madsen -95Amager A.C.  
8 8.42 Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.  
 HEAT 2
1 7.60FChristian Clausen -96K.I.F.  
2 7.78fVictor Kloch -95Sparta A.M.  
3 7.87fLasse Laudrup -96Hvidovre A.M.  
4 7.89fNiklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
5 8.07 Assen Frewert -95Sparta A.M.  
6 8.08 Tobias Åxmann -96Holte Atletik  
7 8.26 Oliver Therp -95Amager A.C.  
  Ej mødt Massin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.55  
NrResultat NavnKlub  
1 7.60 Christian Clausen -96K.I.F.  
2 7.69 Benjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
3 7.79 Lasse Laudrup -96Hvidovre A.M.  
4 7.81 Manfred Nielsen -95Køge Atletik  
5 7.81 Niklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
6 7.88 Victor Kloch -95Sparta A.M.  
7 7.92 Mathias Bengtsson -95F.I.F.  
8 8.06 Lukas Björnvad -95I.K. Hellas  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 24.717h Christian Clausen -96K.I.F.  
2 25.537h Benjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
3 25.577h Mathias Bengtsson -95F.I.F.  
4 25.691h Simon Mathiasen -96Hvidovre A.M.  
5 26.026h Manfred Nielsen -95Køge Atletik  
6 26.305h Victor Kloch -95Sparta A.M.  
7 26.356h August Duelund -95Sparta A.M.  
8 26.563h Lasse Laudrup -96Hvidovre A.M.  
9 26.972h Assen Frewert -95Sparta A.M.  
10 27.216h Oliver Kjær Kjellberg -95Helsingør IF  
11 27.974h Christian B. Sørensen -95Helsingør IF  
12 28.394h Nikolaj Bahrt -96Amager A.C.  
13 29.235h Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
14 29.471h Oscar Fälling Nellemose -96Sparta A.M.  
15 30.243h Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
16 30.924h Philip Darling -95Amager A.C.  
17 31.262h Patrick Andersen -96Greve Atletik  
18 32.683h Mikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
  Afbud  Asger Slipsager -96Ballerup A.K.  
  Afbud  Nikolaj Stilling -95FIF Hillerød  
  Afbud  Lasse B. Lautrup -95I.K. Hellas  
  Afbud  Johan S. Jespersen -95K.I.F.  
  Afbud  Massin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
  Ej mødt2h Andreas Lambrecht -95HG AM  
  Ej mødt5h Niklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
  Ej mødt  Magnus Wahlers -96Glostrup IC  
  Ej mødt  Lauge Germundsson -96Sparta A.M.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.05  
NrResultat NavnKlub  
1 2.13.092h Louis Krogsbøl -95Sparta A.M.  
2 2.15.412h Tobias Brage -95Helsingør IF  
3 2.18.181h Theis Klinzing Nielsen -95Hvidovre A.M.  
4 2.18.702h Oliver Therp -95Amager A.C.  
5 2.19.842h Frederik Juhl -95Viking Atletik  
6 2.20.312h Jonathan M. Adamsen -95K.I.F.  
7 2.22.012h Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
8 2.24.451h Oliver Klejst -96Viking Atletik  
9 2.24.942h Emil Hyllested -96Sparta A.M.  
10 2.25.331h Anton H. Paulson -95K.I.F.  
11 2.29.352h Christian B. Sørensen -95Helsingør IF  
12 2.32.901h Danny Jensen -95HG AM  
13 2.37.591h Oscar Fälling Nellemose -96Sparta A.M.  
14 2.37.931h Mikkel Enøe Thorsen -96F.I.F.  
15 2.43.211h Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
  Afbud  Mads Skaaning -95Helsingør IF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 9.50  
NrResultat NavnKlub  
1 4.39.052h Louis Krogsbøl -95Sparta A.M.  
2 4.39.772h Joakim Engelbrecht -96Sparta A.M.  
3 4.40.432h Mads Skaaning -95Helsingør IF  
4 4.42.072h Rasmus Hjort Christensen -95Sparta A.M.  
5 4.44.242h Jonathan M. Adamsen -95K.I.F.  
6 4.53.371h Frederik Juhl -95Viking Atletik  
7 4.58.721h Anton H. Paulson -95K.I.F.  
8 4.59.721h Oliver Klejst -96Viking Atletik  
9 5.01.642h Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
10 5.13.791h Danny Jensen -95HG AM  
11 5.14.811h Chris Goldsworthy -95Sparta A.M.  
12 5.21.731h Christopher Nørgaard -95Sparta A.M.  
13 5.26.741h Malthe Schlederman -96Sparta A.M.  
14 6.27.031h Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
  Afbud2h Asbjørn Søborg -95Sparta A.M.  
  Afbud  Emil Hyllested -96Sparta A.M.  
  Ej mødt2h Philip Darling -95Amager A.C.  
  Ej mødt  Theis Klinzing Nielsen -95Hvidovre A.M.  
  Ej mødt  Oscar Fälling Nellemose -96Sparta A.M.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 9.51.79 Joakim Engelbrecht -96Sparta A.M.  
2 10.08.49 Mads Skaaning -95Helsingør IF  
3 10.14.90 Rasmus Hjort Christensen -95Sparta A.M.  
4 10.20.87 Asbjørn Søborg -95Sparta A.M.  
5 10.43.71 Anton Harrsen -95Helsingør IF  
6 10.46.45 Frederik Juhl -95Viking Atletik  
7 10.49.14 Oliver Klejst -96Viking Atletik  
8 11.05.55 Chris Goldsworthy -95Sparta A.M.  
9 11.06.10 Malthe Schlederman -96Sparta A.M.  
10 11.10.98 Christopher Nørgaard -95Sparta A.M.  
11 11.26.57 Philip Darling -95Amager A.C.  
12 11.42.85 Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
  Udgået Mikkel Enøe Thorsen -96F.I.F.  
  Afbud Louis Krogsbøl -95Sparta A.M.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 11.45  
( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 10.25FMassin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
2 10.34fLukas Björnvad -95I.K. Hellas  
3 10.96fEmil B.Eriksen -95I.K. Hellas  
4 11.03fFrederik Hoff -96Trongårdens IF  
  Ej mødt Gustav Ankerfeldt -96Amager A.C.  
  Ej mødt Lauge Germundsson -96Sparta A.M.  
 HEAT 2
1 9.05FAugust Duelund -95Sparta A.M.  
2 10.89fMads Bæk-Larsen -96Sparta A.M.  
3 11.58fAndreas Bengtson -95Amager A.C.  
4 11.92fMikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
5 12.82 Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - FINALESØN KL. 16.10  
( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.15 Massin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
2 10.19 Lukas Björnvad -95I.K. Hellas  
3 10.57 Mads Bæk-Larsen -96Sparta A.M.  
4 10.85 Emil B.Eriksen -95I.K. Hellas  
5 11.21 Frederik Hoff -96Trongårdens IF  
6 11.63 August Duelund -95Sparta A.M.  
7 11.87 Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
  Udgået Mikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
NrResultat NavnKlub  
1+204.29.70 Thor J. Madsen -96Ballerup A.K.  
2+105.19.33 Mikkel Enøe Thorsen -96F.I.F.  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 9.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.65 Emil B.Eriksen -95I.K. Hellas  
2 1.55 Mikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
3 1.40 Lukas Björnvad -95I.K. Hellas  
4 1.40 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
5 1.40 David Hansen -96Greve Atletik  
  Ej mødt Niklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
  Ej mødt Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.  
  Ej mødt Massin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
  Afbud Marcus Stender -96Køge Atletik  
 1.351.401.451.461.501.551.581.651.68 
Emil B.Eriksen  o oooxxoxxx
Mikkel Jørgenseno xooooxxx  
Lukas Björnvad oxxx      
Kristian Kolbyeoxoxxx      
David Hansenxoxoxxx      
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 Emil H. Christensen -95Ballerup A.K.  
2 2.40 Mikkel Ringsted -96K.I.F.  
3 2.20 Lennart Møller Christense -96HG AM  
4 2.20 Lasse B. Lautrup -95I.K. Hellas  
5 2.20 Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
6 2.00 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
  Ej mødt Gregers Winther -96HG AM  
 2.002.102.202.302.402.502.903.003.103.203.30 
Emil H. Christensen      oxooxxoxxx
Mikkel Ringstedooooxoxxx     
Lennart Møller Christensexxoooxxx       
Lasse B. Lautrupoxoxoxxx       
Andreas Bengtsonooxxoxxx       
Kristian Kolbyeoxxx         
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.80 Benjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
2 5.64 Lukas Björnvad -95I.K. Hellas  
3 5.60 Christian Clausen -96K.I.F.  
4 5.45 Lasse Laudrup -96Hvidovre A.M.  
5 5.26 Tobias Åxmann -96Holte Atletik  
6 5.10 Søren Hartmann -96F.I.F.  
7 5.09 Martin Madsen -95Amager A.C.  
8 5.09 Victor Kloch -95Sparta A.M.  
9 4.95 Assen Frewert -95Sparta A.M.  
10 4.76 Lauge Germundsson -96Sparta A.M.  
11 4.67 Lasse B. Lautrup -95I.K. Hellas  
12 4.64 Manfred Nielsen -95Køge Atletik  
13 4.56 Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.  
14 4.52 Niklas Refsgaard -95Ballerup A.K.  
15 4.52 Mads Bæk-Larsen -96Sparta A.M.  
16 4.12 Emil B.Eriksen -95I.K. Hellas  
17 3.91 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
18 3.76 Asger Slipsager -96Ballerup A.K.  
19 3.57 Thor J. Madsen -96Ballerup A.K.  
20 3.54 Lukas Jørgensen -95Sparta A.M.  
21 3.32 Gustav Ankerfeldt -96Amager A.C.  
22 3.26 Malthe T. Kristensson -96I.K. Hellas  
23 3.18 Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
24 3.17 Mikkel Olsen -96Ballerup A.K.  
25 3.06 Jens Carlsen -96IK Olympia  
  X Massin Aitbouziad -95Sparta A.M.  
  X Marcus Stender -96Køge Atletik  
  X Andreas Lambrecht -95HG AM  
  X Magnus Wahlers -96Glostrup IC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Benjamin B. Gabrielsen5.80 x x 5.49 5.56 5.72 
Lukas Björnvad5.00 5.10 5.64 5.54 x x 
Christian Clausen5.21 5.43 5.23 5.25 5.60 x 
Lasse Laudrupx 5.10 x x x 5.45 
Tobias Åxmann4.78 5.26 5.24 5.10 5.26 5.12 
Søren Hartmann5.10 x 4.85 x x x 
Martin Madsen5.09 4.82 4.96 
Victor Klochx x 5.09 
Assen Frewert4.79 4.95 x 
Lauge Germundsson4.76 4.76 4.64 
Lasse B. Lautrupx 4.67 4.44 
Manfred Nielsen4.50 x 4.64 
Christoffer Olsen3.89 4.56 x 
Niklas Refsgaard4.46 x 4.52 
Mads Bæk-Larsenx 4.52 4.18 
Emil B.Eriksen3.86 3.92 4.12 
Kristian Kolbye3.79 3.41 3.91 
Asger Slipsager3.76 x x 
Thor J. Madsen3.57 3.05 2.98 
Lukas Jørgensen3.53 3.32 3.54 
Gustav Ankerfeldt3.29 3.11 3.32 
Malthe T. Kristenssonx x 3.26 
Oliver Ian Seider3.18 x x 
Mikkel Olsenx 3.17 3.03 
Jens Carlsen3.06 x 3.00 
Massin Aitbouziadx x x 
Marcus Stender
Andreas Lambrecht
Magnus Wahlers
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 15.40  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.07 Emil H. Christensen -95Ballerup A.K.  
2 9.74 Mads Bæk-Larsen -96Sparta A.M.  
3 8.88 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
4 8.59 Mikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil H. Christensen10.07 10.07 10.04 9.76 x 9.38 
Mads Bæk-Larsenx 9.43 9.56 9.49 9.74 9.23 
Kristian Kolbye8.23 8.70 8.35 8.66 8.83 8.88 
Mikkel Jørgensenx x 8.59 x x x 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.30  
( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.60 Lukas Björnvad -95I.K. Hellas  
2 12.38 Thomas Novothy -95Fremad Holbæk  
3 10.87 Mikkel Jørgensen -95Amager A.C.  
4 9.90 Stefan Miang Mortensen -96Bagsværd A.C.  
5 9.87 Benjamin B. Gabrielsen -95Herlev Atletik  
6 9.11 Kristian Kolbye -96Amager A.C.  
7 8.37 Thorvald Jørgensen -95Sparta A.M.  
8 8.33 Emil B.Eriksen -95I.K. Hellas  
9 7.95 Nikolaj Bahrt -96Amager A.C.  
10 7.43 Frederik Leschly -96Sparta A.M.  
11 6.97 Oliver Ian Seider -96IK Olympia  
12 6.71 Andreas Bengtson -95Amager A.C.  
13 6.68 Malthe T. Kristensson -96I.K. Hellas  
14 6.56 Mads Bæk-Larsen -96Sparta A.M.  
15 5.47 Gustav Ankerfeldt -96Amager A.C.  
  Ej mødt Nicklas Jørgensen -96Sparta A.M.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lukas Björnvad10.6911.4811.5811.86x12.60
Thomas Novothy11.8012.0210.9011.2312.0912.38
Mikkel Jørgensenx10.68x10.249.9710.87
Stefan Miang Mortensen9.549.558.548.719.889.90
Benjamin B. Gabrielsen8.789.019.008.739.879.20
Kristian Kolbye7.988.308.398.398.559.11
Thorvald Jørgensen7.268.108.37
Emil B.Eriksen8.338.107.92
Nikolaj Bahrt7.307.397.95
Frederik Leschlyx7.437.02
Oliver Ian Seider6.656.976.70
Andreas Bengtson6.716.416.62
Malthe T. Kristensson6.686.005.76
Mads Bæk-Larsen6.564.53x
Gustav Ankerfeldt4.635.474.92
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.06fAndreas Trajkovski -93K.I.F.  
2 7.33fAlexander Hornshøj -94Sparta A.M.  
3 7.40fBilly "Top" Jaroenphon -93IK Olympia  
4 7.42fThor Nielsen -93Sparta A.M.  
5 7.46fEmil Strøm -93Sparta A.M.  
6 7.70 Jakob Slipsager -93Ballerup A.K.  
 HEAT 2
1 7.54fAndreas Madsen -93Sparta A.M.  
2 7.56fChristian Jepsen -93Holte Atletik  
3 7.65fNicolai Hartling -94Sparta A.M.  
4 7.86 Emil Storgaard -94K.I.F.  
5 8.17 Frederik Loft -93Sparta A.M.  
6 8.18 Kristian Ipsen -93Ballerup A.K.  
 HEAT 3
1 7.68 Mikael Frisk -94Allerød Atletik og Motion  
2 7.82 Lars Lykke Plum -94Herlev Atletik  
3 7.84 Mathias Lorenz -93Amager A.C.  
4 7.94 Oscar Roth Andersen -93FIF Hillerød  
5 8.31 Emil Rosengaard -94Sparta A.M.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Alexandre Guidje -94Helsingør IF  
  Afbud Jeppe Bjørk -94I.K. Hellas  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
1 6.98 Andreas Trajkovski -93K.I.F.  
2 7.33 Alexander Hornshøj -94Sparta A.M.  
3 7.38 Thor Nielsen -93Sparta A.M.  
4 7.39 Billy "Top" Jaroenphon -93IK Olympia  
5 7.41 Emil Strøm -93Sparta A.M.  
6 7.44 Andreas Madsen -93Sparta A.M.  
7 7.60 Nicolai Hartling -94Sparta A.M.  
8 7.67 Christian Jepsen -93Holte Atletik  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 23.974h Nicolai Hartling -94Sparta A.M.  
2 24.214h Emil Strøm -93Sparta A.M.  
3 24.483h Andreas Madsen -93Sparta A.M.  
4 24.713h Christian Jepsen -93Holte Atletik  
5 24.854h Nikolaj Rasmussen -93IK Olympia  
6 25.371h Jakob Wredstrøm -93FIF Hillerød  
7 25.841h Oscar Roth Andersen -93FIF Hillerød  
8 25.872h Mihn Kyun Cho -94Helsingør IF  
9 26.143h Emil Storgaard -94K.I.F.  
10 26.372h Zakarias Ogueboule -94I.K. Hellas  
11 26.572h Lars Lykke Plum -94Herlev Atletik  
  Afbud  Kristian Prime -93Sparta A.M.  
  Afbud  Marcus Flindt -94Viking Atletik  
  Ej mødt1h Alexandre Guidje -94Helsingør IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10.32 Mihn Kyun Cho -94Helsingør IF  
2 2.16.81 Max Bitsch -94Helsingør IF  
3 2.19.28 Johannes Vieth-Klitgaard -94Sparta A.M.  
4 2.19.29 Jonathan Røder -93Bagsværd A.C.  
5 2.32.50 Magnus Østergaard -94Helsingør IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.10  
NrResultat NavnKlub  
1 4.24.05 Frederik Fürstenberg -93Amager A.C.  
2 4.28.13 Jeppe Friis -94Viking Atletik  
3 4.30.78 David Knudsen -93Sparta A.M.  
4 4.35.38 Max Bitsch -94Helsingør IF  
5 4.38.34 Andreas Kofoed -93Sparta A.M.  
6 4.39.90 Julian Kragh -93Sparta A.M.  
7 4.57.37 Johannes Vieth-Klitgaard -94Sparta A.M.  
  Udgået Christoffer Mertz -93Sparta A.M.  
  Ej mødt Anton Leth Jørgensen -94Bagsværd A.C.  
  Ej mødt Magnus Østergaard -94Helsingør IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
1 9.49.73 Frederik Fürstenberg -93Amager A.C.  
2 9.54.12 Jeppe Friis -94Viking Atletik  
3 10.02.29 David Knudsen -93Sparta A.M.  
4 10.18.52 Martin Permin -93Blovstrød Løverne  
5 10.51.17 Christoffer Vienberg -94Blovstrød Løverne  
6 10.58.57 Laurits Kilpinen -94Blovstrød Løverne  
  Afbud Anton Leth Jørgensen -94Bagsværd A.C.  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.55  
( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlub  
1 8.46 Andreas Madsen -93Sparta A.M.  
2 8.50 Nicolai Hartling -94Sparta A.M.  
3 9.62 Zakarias Ogueboule -94I.K. Hellas  
  Afbud Alexandre Guidje -94Helsingør IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.78 Kristian Ipsen -93Ballerup A.K.  
2 1.78 Sophus Schandorph -94AK Brøndby  
3 1.78 Emil Strøm -93Sparta A.M.  
4 1.50 Emil Rosengaard -94Sparta A.M.  
  Afbud Jeppe Bjørk -94I.K. Hellas  
  Afbud Alexander Hornshøj -94Sparta A.M.  
  Afbud Marcus Flindt -94Viking Atletik  
 1.451.501.551.601.661.691.721.751.781.81 
Kristian Ipsen   ooooooxxx
Sophus Schandorph   oxo ooxoxxx
Emil Strøm   oxoxoxxoxxoxxoxxx
Emil Rosengaardooxxx       
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
1 4.20 Andreas Rønning -93Ballerup A.K.  
2 3.00 Frederik Loft -93Sparta A.M.  
3 3.00 Kristian Ipsen -93Ballerup A.K.  
  X Kevin Kristoffersen -93HG AM  
 2.302.802.903.003.103.804.004.204.40 
Andreas Rønning     oxoxxoxxx
Frederik Loft o oxxx    
Kristian Ipsen  xoxoxxx    
Kevin Kristoffersenxxx        
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 7.01 Andreas Trajkovski -93K.I.F.  
2 5.96 Jakob Slipsager -93Ballerup A.K.  
3 5.95 Sophus Schandorph -94AK Brøndby  
4 5.77 Andreas Madsen -93Sparta A.M.  
5 5.71 Alexander Hornshøj -94Sparta A.M.  
6 5.54 Nicolai Hartling -94Sparta A.M.  
7 5.48 Zakarias Ogueboule -94I.K. Hellas  
8 4.80 Emil Rosengaard -94Sparta A.M.  
  X Oscar Roth Andersen -93FIF Hillerød  
  Ej mødt Martin Heegaard -93Sparta A.M.  
  Afbud Jeppe Bjørk -94I.K. Hellas  
  Afbud Marcus Flindt -94Viking Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Trajkovski7.01 x 6.93 x x x 
Jakob Slipsager5.79 5.95 5.96 5.93 x x 
Sophus Schandorphx 5.95 x 3.70 x 5.86 
Andreas Madsen5.59 5.66 5.62 5.58 x 5.77 
Alexander Hornshøj5.71 4.89 x 4.86 x x 
Nicolai Hartling5.32 5.54 5.17 5.16 x 5.15 
Zakarias Ogueboule5.47 5.34 5.48 
Emil Rosengaard4.80 4.65 4.69 
Oscar Roth Andersenx x x 
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 15.40  
( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 12.36 Martin Heegaard -93Sparta A.M.  
2 11.78 Oscar Roth Andersen -93FIF Hillerød  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Martin Heegaard12.18 12.36 12.19 - 11.58 12.07 
Oscar Roth Andersen11.78 11.73 x 10.81 x 11.56 
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.10  
( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.72 Andreas Ellegaard -93Sparta A.M.  
2 11.94 Frederik Loft -93Sparta A.M.  
3 10.57 Jonathan Sand Groves -93Sparta A.M.  
  Ej mødt Kristian Prime -93Sparta A.M.  
  Afbud Marcus Flindt -94Viking Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Ellegaard12.68x13.7212.6412.91x
Frederik Loft11.9411.5011.6711.1410.8811.74
Jonathan Sand Grovesxx10.2910.4910.579.81


Genereret af MARS version 2.0.0.297 søndag den 24. januar 2010 klokken 16:11