PROGRAM
den 22.og 23 jan 2011 på Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup A.K.
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.20  
  Antal heats: 4 - Til semifinale: 4 heatvindere, samt de 12 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13189.049.04 Olivia Thorsgaard -2000Sparta
23319.379.37 Julie Falkebo Jensen -2000Sparta
3539.39  Emma Eriksen -2000IK Hellas
4919.539.53 Amalie Molander Pedersen -2000F.I.F.
53309.559.55 Ophelia Buch -2000Sparta
63239.639.63 Olivia Tuokila -2000Sparta
73329.709.70 Suzanne Andersen -2000Sparta
81409.749.74 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.
93259.769.76 Signe Lawaetz -2000Sparta
101229.80  Mie Bjerre -2001Korsør A.M.
111759.849.84 Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.
12389.869.86 Marina Nissen Jakobsen -2000Holte IF
1313910.0310.03 Lilja H. Povlsen -2001K.I.F.
1431710.1010.10 Alberte Thorsgaard -2000Sparta
159210.1710.17 Laura Nørrung Poulsen -2000F.I.F.
1633310.2010.20 Ida Beiter Bomme -2001Sparta
1713410.30  Maja Kaul -2000FIF Hillerød
1833410.3410.34 Andrea Glad Hommel -2001Sparta
195010.35  Nanna Andersen -2000IK Hellas
2032110.5010.50 Anna Mark Helwigh -2000Sparta
2121410.52  Josefine Rasander -2001Ballerup A.K.
2232810.5610.56 Ingrid Eckardt -2001Sparta
2332711.2011.20 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
2421611.80  Sofie Christensen -2000Ballerup A.K.
2521212.60  Nanna D. Andersen -2001Ballerup A.K.
269013.3513.35 Marie Molander Pedersen -2001F.I.F.
2749   Holly R. Meyrick -2000IK Hellas
283269.41Afbud Mathilde Brix-Priesner -2000Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.00  
  Antal heats: 6
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
131830.9130.91 Olivia Thorsgaard -2000Sparta
25332.20  Emma Eriksen -2000IK Hellas
332432.3432.34 Hannah Illum Petersen -2000Sparta
433234.7834.78 Suzanne Andersen -2000Sparta
512235.00  Mie Bjerre -2001Korsør A.M.
614035.7635.76 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.
733335.7735.77 Ida Beiter Bomme -2001Sparta
817535.80  Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.
932040.0040.00 Josefine Skovgaard Nickel -2001Sparta
1031940.2040.20 Anna Sofie Frænde -2001Sparta
1132742.0942.09 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
12214   Josefine Rasander -2001Ballerup A.K.
13177   Amalie Kyhn -2001Bagsværd A.C.
14218   Victoria S. Jørgensen -2000Ballerup A.K.
15323   Olivia Tuokila -2000Sparta
16328   Ingrid Eckardt -2001Sparta
17330   Ophelia Buch -2000Sparta
1832632.38Afbud Mathilde Brix-Priesner -2000Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.45  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1922.52.342.52.34 Laura Nørrung Poulsen -2000F.I.F.
23242.58.092.58.09 Hannah Illum Petersen -2000Sparta
33173.05.673.05.67 Alberte Thorsgaard -2000Sparta
43213.14.653.14.65 Anna Mark Helwigh -2000Sparta
52163.20.00  Sofie Christensen -2000Ballerup A.K.
63273.28.193.28.19 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
7325   Signe Lawaetz -2000Sparta
8331   Julie Falkebo Jensen -2000Sparta
9214   Josefine Rasander -2001Ballerup A.K.
10322   Selma Staun -2000Sparta
11176   Clara Leth Jørgensen -2001Bagsværd A.C.
123263.20.64Afbud Mathilde Brix-Priesner -2000Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13245.44.555.44.55 Hannah Illum Petersen -2000Sparta
22166.20.00  Sofie Christensen -2000Ballerup A.K.
33176.39.866.39.86 Alberte Thorsgaard -2000Sparta
4319   Anna Sofie Frænde -2001Sparta
5321   Anna Mark Helwigh -2000Sparta
6322   Selma Staun -2000Sparta
7329   Lærke Lund -2001Sparta
8331   Julie Falkebo Jensen -2000Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.35  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1319   Anna Sofie Frænde -2001Sparta
2329   Lærke Lund -2001Sparta
3317   Alberte Thorsgaard -2000Sparta
4176   Clara Leth Jørgensen -2001Bagsværd A.C.
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12136.17.79  Amalie Pfeiffer Nissen -2001Ballerup A.K.
2218   Victoria S. Jørgensen -2000Ballerup A.K.
3287   Rebecca Nielsen -2000Ballerup A.K.
4414   Fie Meisner Christensen -2001GK Frem 2000
5212   Nanna D. Andersen -2001Ballerup A.K.
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.55  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13181.301.30 Olivia Thorsgaard -2000Sparta
23231.281.28 Olivia Tuokila -2000Sparta
31401.201.20 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.
41751.10  Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.
53221.101.10 Selma Staun -2000Sparta
63331.061.06 Ida Beiter Bomme -2001Sparta
73301.051.05 Ophelia Buch -2000Sparta
8176   Clara Leth Jørgensen -2001Bagsværd A.C.
9320   Josefine Skovgaard Nickel -2001Sparta
1052   Caroline Tarrasson -2000IK Hellas
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13184.224.22 Olivia Thorsgaard -2000Sparta
23243.963.96 Hannah Illum Petersen -2000Sparta
3533.96  Emma Eriksen -2000IK Hellas
43253.913.91 Signe Lawaetz -2000Sparta
51753.903.90 Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.
6913.843.84 Amalie Molander Pedersen -2000F.I.F.
7383.82  Marina Nissen Jakobsen -2000Holte IF
83303.773.77 Ophelia Buch -2000Sparta
93283.633.63 Ingrid Eckardt -2001Sparta
103323.503.50 Suzanne Andersen -2000Sparta
113333.483.48 Ida Beiter Bomme -2001Sparta
123223.473.47 Selma Staun -2000Sparta
13923.473.47 Laura Nørrung Poulsen -2000F.I.F.
143313.423.42 Julie Falkebo Jensen -2000Sparta
151403.423.42 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.
163203.383.38 Josefine Skovgaard Nickel -2001Sparta
171393.373.37 Lilja H. Povlsen -2001K.I.F.
183213.343.34 Anna Mark Helwigh -2000Sparta
19503.24  Nanna Andersen -2000IK Hellas
201223.203.20 Mie Bjerre -2001Korsør A.M.
211343.163.16 Maja Kaul -2000FIF Hillerød
223343.153.15 Andrea Glad Hommel -2001Sparta
233273.053.05 Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
242143.05  Josefine Rasander -2001Ballerup A.K.
25902.362.36 Marie Molander Pedersen -2001F.I.F.
2652   Caroline Tarrasson -2000IK Hellas
2749   Holly R. Meyrick -2000IK Hellas
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1917.387.38 Amalie Molander Pedersen -2000F.I.F.
21397.057.05 Lilja H. Povlsen -2001K.I.F.
33206.756.75 Josefine Skovgaard Nickel -2001Sparta
43325.995.99 Suzanne Andersen -2000Sparta
5535.83  Emma Eriksen -2000IK Hellas
61345.635.63 Maja Kaul -2000FIF Hillerød
73345.335.33 Andrea Glad Hommel -2001Sparta
82185.30  Victoria S. Jørgensen -2000Ballerup A.K.
9925.265.26 Laura Nørrung Poulsen -2000F.I.F.
101755.18  Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd A.C.
112135.10  Amalie Pfeiffer Nissen -2001Ballerup A.K.
122875.07  Rebecca Nielsen -2000Ballerup A.K.
133285.055.05 Ingrid Eckardt -2001Sparta
14904.414.41 Marie Molander Pedersen -2001F.I.F.
15504.26  Nanna Andersen -2000IK Hellas
163194.204.20 Anna Sofie Frænde -2001Sparta
1749   Holly R. Meyrick -2000IK Hellas
1852   Caroline Tarrasson -2000IK Hellas
19212   Nanna D. Andersen -2001Ballerup A.K.
203265.10Afbud Mathilde Brix-Priesner -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.40  
  Antal heats: 6 - Til semifinale: 6 heatvindere, samt de 10 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1868.458.45 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse atletik DELTA
23448.628.62 Emma Beiter Bomme -98Sparta
33588.738.73 Mira Guldbrandsen -98Sparta
43458.828.82 Maria Selck -99Sparta
52408.91  Cecilie Rosenhagen -98Helsingør I.F.
6268.94  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
7229.02  Karoline Meinertsen -99Greve Atletik
8709.02  Isabella A. Paulsen -99Greve Atletik
9519.09  Rikke Andersen -98IK Hellas
101219.10  Julie Højland -99Korsør A.M.
113509.249.24 Emilie Hansen -99Sparta
123539.299.29 Amalie Wittendorff -98Sparta
13879.309.30 Laura Grønbech -99Slagelse atletik DELTA
143489.319.31 Ester Lind Riege -98Sparta
15959.339.33 Pernille Køhlert Larsen -98F.I.F.
16759.359.35 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
17339.379.37 Helene Holm Gottlieb -98Holte IF
1839.40  Simone Hjort -99Fredensborg Atletik
192699.40  Emma Pihlsbech -98Herlufsholm A.M.
20549.40  Klara Eriksen -98IK Hellas
21239.44  Anna Lange -99Greve Atletik
223479.459.45 Laura Kruse -98Sparta
232739.54  Emma Basse -98A.A.C.
243569.589.58 Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
251479.649.64 Emma Emilie Nobert -98K.I.F.
263549.699.69 Freja Lomholt -99Sparta
27949.699.69 Caroline Evert -99F.I.F.
283519.729.72 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta
293619.799.79 Emilie Persson -99Sparta
3049.94  Thea Jensen -99Glostrup IC
3120510.00  Maria Maarlev -99Korsør A.M.
3234610.0510.05 Astrid Bager -99Sparta
3314610.20  Rita Wilcke -99K.I.F.
3427210.41  Karoline Mangor -98A.A.C.
3535510.5710.57 Olivia Bagger -99Sparta
36226   Freja Andersson -98Ballerup A.K.
3796   Rose Nordby Kellberg -98F.I.F.
3858   Andrea Bjerregård -98IK Hellas
39303   Ane Cecilie Kjærgaard -98Sparta
4024   Michella Topp -99Greve Atletik
41231   Frederikke Mortensen -98Ballerup A.K.
42136   Leonora Hede -98Vordingborg A.C.
43888.80Afbud Miriam Blom Dieu -98Slagelse atletik DELTA
443599.05Afbud Mathilde Maria Christense -99Sparta
4514511.00Afbud Ebba Mathiesen -99K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.20  
  Antal heats: 11
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
18627.7927.79 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse atletik DELTA
234428.4028.40 Emma Beiter Bomme -98Sparta
32628.60  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
47529.0629.06 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
58930.00  Yasmin El-Sayed -98Slagelse atletik DELTA
623130.00  Frederikke Mortensen -98Ballerup A.K.
75430.08  Klara Eriksen -98IK Hellas
835930.1730.17 Mathilde Maria Christense -99Sparta
98730.2430.24 Laura Grønbech -99Slagelse atletik DELTA
1027430.39  Emilie Fiala -99A.A.C.
1134530.4030.40 Maria Selck -99Sparta
127630.4530.45 Maria Haugaard Bohl Ander -98Trongårdens IF
13330.80  Simone Hjort -99Fredensborg Atletik
1426731.20  Zofia Saerens -98Herlufsholm A.M.
152232.00  Karoline Meinertsen -99Greve Atletik
1612132.30  Julie Højland -99Korsør A.M.
1735032.6132.61 Emilie Hansen -99Sparta
1835633.7033.70 Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
19434.03  Thea Jensen -99Glostrup IC
209335.0235.02 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.
2134635.5735.57 Astrid Bager -99Sparta
2214638.2838.28 Rita Wilcke -99K.I.F.
2314438.8838.88 Laila Bellouch -99K.I.F.
2414   Alexandra Ludvigsen -99Søvang
25355   Olivia Bagger -99Sparta
26135   Freja Gustafsson -99F.I.F.
2757   Simone Bjørk Lautrup -98IK Hellas
28351   Karla Sonne Søndergaard -99Sparta
2995   Pernille Køhlert Larsen -98F.I.F.
3033   Helene Holm Gottlieb -98Holte IF
31352   Johanna Munch Skylv -99Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.55  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11472.43.90  Emma Emilie Nobert -98K.I.F.
22732.44.61  Emma Basse -98A.A.C.
31482.45.842.45.84 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.
43492.46.822.46.82 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta
53592.53.062.53.06 Mathilde Maria Christense -99Sparta
62742.57.35  Emilie Fiala -99A.A.C.
72273.05.00  Josephine Müller -98Ballerup A.K.
81193.05.00  Mia Godfredsen -98Korsør A.M.
91363.09.60  Leonora Hede -98Vordingborg A.C.
103463.11.363.11.36 Astrid Bager -99Sparta
113563.11.853.11.85 Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
12205   Maria Maarlev -99Korsør A.M.
13248   Mathilde Karlsen -98Helsingør I.F.
1442   Emma Sørensen -98Viking
1531   Amalie Wulff -99Greve Atletik
16180   Mia Helene Mørck -99Bagsværd A.C.
17144   Laila Bellouch -99K.I.F.
1814   Alexandra Ludvigsen -99Søvang
19145 Afbud Ebba Mathiesen -99K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11485.34.225.34.22 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.
23595.43.255.43.25 Mathilde Maria Christense -99Sparta
32275.45.00  Josephine Müller -98Ballerup A.K.
42735.47.04  Emma Basse -98A.A.C.
5180   Mia Helene Mørck -99Bagsværd A.C.
6352   Johanna Munch Skylv -99Sparta
7356   Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
8349   Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta
914   Alexandra Ludvigsen -99Søvang
1076   Maria Haugaard Bohl Ander -98Trongårdens IF
1142   Emma Sørensen -98Viking
12144   Laila Bellouch -99K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.35  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
111913.48.00  Mia Godfredsen -98Korsør A.M.
2356   Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
314   Alexandra Ludvigsen -99Søvang
4359   Mathilde Maria Christense -99Sparta
531   Amalie Wulff -99Greve Atletik
6144   Laila Bellouch -99K.I.F.
7145 Afbud Ebba Mathiesen -99K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.05  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
134910.7110.71 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta
227411.21  Emilie Fiala -99A.A.C.
35611.30  Mathilde Heckmann -98IK Hellas
45111.56  Rikke Andersen -98IK Hellas
52611.74  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
627311.90  Emma Basse -98A.A.C.
72212.19  Karoline Meinertsen -99Greve Atletik
835012.6812.68 Emilie Hansen -99Sparta
92312.74  Anna Lange -99Greve Atletik
107513.2113.21 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
11345   Maria Selck -99Sparta
12359   Mathilde Maria Christense -99Sparta
13180   Mia Helene Mørck -99Bagsværd A.C.
14194   Louise Camilla Hansen -98FIF Hillerød
15135   Freja Gustafsson -99F.I.F.
16346   Astrid Bager -99Sparta
1793   Signe Elba Bjerre -99F.I.F.
1894   Caroline Evert -99F.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 9.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1511.50  Rikke Andersen -98IK Hellas
2751.421.42 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
33481.361.36 Ester Lind Riege -98Sparta
43491.311.31 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta
53611.301.30 Emilie Persson -99Sparta
62731.30  Emma Basse -98A.A.C.
7871.301.30 Laura Grønbech -99Slagelse atletik DELTA
81481.301.30 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.
93501.251.25 Emilie Hansen -99Sparta
101801.201.20 Mia Helene Mørck -99Bagsværd A.C.
112721.20  Karoline Mangor -98A.A.C.
12251.20  Cecilie Aagaard -99Greve Atletik
133511.201.20 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta
14231.15  Anna Lange -99Greve Atletik
152051.05  Maria Maarlev -99Korsør A.M.
1627   Mette Bjørnsson -98Greve Atletik
17881.30Afbud Miriam Blom Dieu -98Slagelse atletik DELTA
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12682.20  Johanne Auener -98Herlufsholm A.M.
22671.80  Zofia Saerens -98Herlufsholm A.M.
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13494.924.92 Anne Sofie Kirkegaard -98Sparta
2864.864.86 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse atletik DELTA
33444.674.67 Emma Beiter Bomme -98Sparta
4754.66  Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
53584.544.54 Mira Guldbrandsen -98Sparta
6964.534.53 Rose Nordby Kellberg -98F.I.F.
7264.49  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
8514.44  Rikke Andersen -98IK Hellas
9764.35  Maria Haugaard Bohl Ander -98Trongårdens IF
102674.35  Zofia Saerens -98Herlufsholm A.M.
112734.23  Emma Basse -98A.A.C.
12554.20  Helena Bjørnvad -98IK Hellas
133504.204.20 Emilie Hansen -99Sparta
14874.184.18 Laura Grønbech -99Slagelse atletik DELTA
151484.144.14 Astrid M. Adamsen -98K.I.F.
163454.134.13 Maria Selck -99Sparta
173514.094.09 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta
18234.06  Anna Lange -99Greve Atletik
193564.034.03 Jasmin Rabhi Pedersen -99Sparta
20953.993.99 Pernille Køhlert Larsen -98F.I.F.
21543.99  Klara Eriksen -98IK Hellas
22893.98  Yasmin El-Sayed -98Slagelse atletik DELTA
233483.963.96 Ester Lind Riege -98Sparta
2433.96  Simone Hjort -99Fredensborg Atletik
253533.943.94 Amalie Wittendorff -98Sparta
26703.90  Isabella A. Paulsen -99Greve Atletik
271353.903.90 Freja Gustafsson -99F.I.F.
282693.90  Emma Pihlsbech -98Herlufsholm A.M.
29223.90  Karoline Meinertsen -99Greve Atletik
30573.86  Simone Bjørk Lautrup -98IK Hellas
313573.733.73 Sara Rabhi Pedersen -99Sparta
3243.63  Thea Jensen -99Glostrup IC
331213.60  Julie Højland -99Korsør A.M.
343543.603.60 Freja Lomholt -99Sparta
35933.593.59 Signe Elba Bjerre -99F.I.F.
363463.483.48 Astrid Bager -99Sparta
371463.443.44 Rita Wilcke -99K.I.F.
383523.373.37 Johanna Munch Skylv -99Sparta
392053.35  Maria Maarlev -99Korsør A.M.
403553.253.25 Olivia Bagger -99Sparta
41303   Ane Cecilie Kjærgaard -98Sparta
42194   Louise Camilla Hansen -98FIF Hillerød
4327   Mette Bjørnsson -98Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.55  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
134410.9910.99 Emma Beiter Bomme -98Sparta
2410.33  Thea Jensen -99Glostrup IC
32729.69  Karoline Mangor -98A.A.C.
43479.599.59 Laura Kruse -98Sparta
5869.559.55 Nickoline Skifter Anderse -98Slagelse atletik DELTA
63509.489.48 Emilie Hansen -99Sparta
7759.449.44 Katharina Dalsgaard -98Trongårdens IF
83609.339.33 Debbie Linnet -98Sparta
93549.039.03 Freja Lomholt -99Sparta
103588.888.88 Mira Guldbrandsen -98Sparta
11237.82  Anna Lange -99Greve Atletik
123577.617.61 Sara Rabhi Pedersen -99Sparta
13957.567.56 Pernille Køhlert Larsen -98F.I.F.
14227.10  Karoline Meinertsen -99Greve Atletik
153456.976.97 Maria Selck -99Sparta
163516.956.95 Karla Sonne Søndergaard -99Sparta
172056.86  Maria Maarlev -99Korsør A.M.
18876.856.85 Laura Grønbech -99Slagelse atletik DELTA
193536.786.78 Amalie Wittendorff -98Sparta
201466.306.30 Rita Wilcke -99K.I.F.
21546.27  Klara Eriksen -98IK Hellas
223555.675.67 Olivia Bagger -99Sparta
232745.15  Emilie Fiala -99A.A.C.
2425   Cecilie Aagaard -99Greve Atletik
2558   Andrea Bjerregård -98IK Hellas
26231   Frederikke Mortensen -98Ballerup A.K.
2726   Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
28888.23Afbud Miriam Blom Dieu -98Slagelse atletik DELTA
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.10  
  Antal heats: 4 - Til semifinale: 4 heatvindere, samt de 12 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11048.388.38 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.
23758.458.45 Kristina Sieland -96Sparta
3998.518.51 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.
43798.528.52 Benedicte Heegaard -97Sparta
53728.558.55 Josefine Müntzberg -96Sparta
63808.668.66 Caroline Nielsen -96Sparta
72708.77  Christina Christensen -97Herlufsholm A.M.
82498.838.83 Emilie Flensborg -97Helsingør I.F.
91018.848.84 Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.
101038.878.87 Laura Bloch -96F.I.F.
113718.928.92 Mie Lorentzen -96Sparta
123769.039.03 Kirstine Odgaard Herr -97Sparta
1329.29  Idamarie Olsen -97Fredensborg Atletik
14169.30  Cecilie Porsdal -96Greve Atletik
152299.31  Gro Budek -97Ballerup A.K.
16989.359.35 Marie El-Nasser -97F.I.F.
17979.389.38 Caroline Møller -97F.I.F.
182759.45  Mie Pittersen -97A.A.C.
193749.479.47 Anna Luise Christensen -97Sparta
203739.529.52 Ditte Schmidt -97Sparta
211569.559.55 Liv Didi Pedersen -97K.I.F.
22125   Fransiska Dahl Bramsen -97Hvidovre A.M.
2335   Sille Jensen -97Holte IF
24183   Cecillia Schytt Jørgensen -97Bagsværd A.C.
2534   Malene Lambine -97Holte IF
2661   Nicole Berggren -96IK Hellas
27126   Cecilie Bønnelycke Hansen -97Hvidovre A.M.
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.50  
  Antal heats: 4
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
115928.1328.13 Julia Seixas -96K.I.F.
21628.80  Cecilie Porsdal -96Greve Atletik
338029.1629.16 Caroline Nielsen -96Sparta
427029.30  Christina Christensen -97Herlufsholm A.M.
510329.3429.34 Laura Bloch -96F.I.F.
6229.84  Idamarie Olsen -97Fredensborg Atletik
715629.9329.93 Liv Didi Pedersen -97K.I.F.
89830.0630.06 Marie El-Nasser -97F.I.F.
927530.60  Mie Pittersen -97A.A.C.
1022931.41  Gro Budek -97Ballerup A.K.
11382   Nanna Madsen -96Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.15  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11602.23.692.23.69 Maria Larsen -96K.I.F.
2162.26.00  Cecilie Porsdal -96Greve Atletik
31012.34.162.34.16 Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.
43852.34.522.34.52 Sofie Helwigh -96Sparta
53832.37.502.37.50 Augusta Korsgaard -97Sparta
61852.46.03  Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.
72422.50.00  Nikoline Jensen -96Helsingør I.F.
8100   Olivia Lindegaard Laursen -97F.I.F.
9381   Clara Thorsgaard -97Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11605.06.40  Maria Larsen -96K.I.F.
21845.08.49  Sara Schou Ktristensen -97Bagsværd A.C.
31015.22.30  Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.
42785.22.40  Amalie Kristensen -96A.A.C.
53855.27.915.27.91 Sofie Helwigh -96Sparta
63835.34.755.34.75 Augusta Korsgaard -97Sparta
71855.39.89  Ida Vigsø Kristensen -97Bagsværd A.C.
83845.40.005.40.00 Astrid Røigaard -97Sparta
92765.47.82  Michelle Bisgaard -97A.A.C.
10157   Sofie Damgaard -97K.I.F.
1116   Cecilie Porsdal -96Greve Atletik
12381   Clara Thorsgaard -97Sparta
13158 Afbud Klara Petersen -97K.I.F.
1437 Afbud Emma Celia Herting -96Holte IF
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
127811.51.78  Amalie Kristensen -96A.A.C.
238312.00.0812.00.08 Augusta Korsgaard -97Sparta
327612.06.41  Michelle Bisgaard -97A.A.C.
4384 14.43.20 Astrid Røigaard -97Sparta
5184   Sara Schou Ktristensen -97Bagsværd A.C.
6157   Sofie Damgaard -97K.I.F.
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.15  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 16.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13829.639.63 Nanna Madsen -96Sparta
23799.969.96 Benedicte Heegaard -97Sparta
337110.1510.15 Mie Lorentzen -96Sparta
427710.17  Lisa Brix -96A.A.C.
516110.4210.42 Annette Nielsen -96K.I.F.
638111.2111.21 Clara Thorsgaard -97Sparta
79811.3011.30 Marie El-Nasser -97F.I.F.
837411.5511.55 Anna Luise Christensen -97Sparta
9183   Cecillia Schytt Jørgensen -97Bagsværd A.C.
10186   Annika Lindgren -97Bagsværd A.C.
1161   Nicole Berggren -96IK Hellas
12126   Cecilie Bønnelycke Hansen -97Hvidovre A.M.
13375   Kristina Sieland -96Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13821.561.56 Nanna Madsen -96Sparta
22771.50  Lisa Brix -96A.A.C.
33791.451.45 Benedicte Heegaard -97Sparta
4341.411.41 Malene Lambine -97Holte IF
51021.401.40 Charlotte Reignier -96F.I.F.
63711.401.40 Mie Lorentzen -96Sparta
73741.301.30 Anna Luise Christensen -97Sparta
81561.301.30 Liv Didi Pedersen -97K.I.F.
961   Nicole Berggren -96IK Hellas
10381   Clara Thorsgaard -97Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11612.902.90 Annette Nielsen -96K.I.F.
21292.402.40 Marie Christensen -97Hvidovre A.M.
33762.302.30 Kirstine Odgaard Herr -97Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.40  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11045.215.21 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.
23795.005.00 Benedicte Heegaard -97Sparta
33824.884.88 Nanna Madsen -96Sparta
43724.854.85 Josefine Müntzberg -96Sparta
53754.854.85 Kristina Sieland -96Sparta
63714.674.67 Mie Lorentzen -96Sparta
71034.584.58 Laura Bloch -96F.I.F.
8994.584.58 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.
92494.56  Emilie Flensborg -97Helsingør I.F.
103764.504.50 Kirstine Odgaard Herr -97Sparta
111594.464.46 Julia Seixas -96K.I.F.
121024.354.35 Charlotte Reignier -96F.I.F.
131014.284.28 Laura Kjøller Petersen -96F.I.F.
142704.24  Christina Christensen -97Herlufsholm A.M.
152294.24  Gro Budek -97Ballerup A.K.
16974.184.18 Caroline Møller -97F.I.F.
173734.164.16 Ditte Schmidt -97Sparta
181564.104.10 Liv Didi Pedersen -97K.I.F.
191864.02  Annika Lindgren -97Bagsværd A.C.
2023.98  Idamarie Olsen -97Fredensborg Atletik
213743.903.90 Anna Luise Christensen -97Sparta
221833.79  Cecillia Schytt Jørgensen -97Bagsværd A.C.
232753.66  Mie Pittersen -97A.A.C.
24126   Cecilie Bønnelycke Hansen -97Hvidovre A.M.
2561   Nicole Berggren -96IK Hellas
2635   Sille Jensen -97Holte IF
27127   Samantha Jensen -97Hvidovre A.M.
28125   Fransiska Dahl Bramsen -97Hvidovre A.M.
29374.17Afbud Emma Celia Herting -96Holte IF
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.50  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
110411.0611.06 Cathrine Vintergaard Ott -96F.I.F.
216110.2210.22 Annette Nielsen -96K.I.F.
337910.0710.07 Benedicte Heegaard -97Sparta
41039.579.57 Laura Bloch -96F.I.F.
51029.339.33 Charlotte Reignier -96F.I.F.
61568.968.96 Liv Didi Pedersen -97K.I.F.
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 9.00  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12810.97  Amalie Lange -96Greve Atletik
227710.87  Lisa Brix -96A.A.C.
32289.35  Mathilde Ranners -97Ballerup A.K.
43809.319.31 Caroline Nielsen -96Sparta
5998.508.50 Nina Brinkmann Jønler -97F.I.F.
63787.667.66 Stine Schmidt -97Sparta
73776.976.97 Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
82756.42  Mie Pittersen -97A.A.C.
998   Marie El-Nasser -97F.I.F.
10183   Cecillia Schytt Jørgensen -97Bagsværd A.C.
11200   Rebekka Lütken -97AK Brøndby
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.30  
  Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12517.977.97 May Zerzut -94Helsingør I.F.
22508.05  Mathilde Heltbech -95Helsingør I.F.
34098.078.07 Marta Traorè -95Sparta
41238.138.13 Zarah Buchwald -95Hvidovre A.M.
54018.178.17 Marie Vermund -95Sparta
62528.31  Simone Gerstrand -94Helsingør I.F.
72808.51  Sandra B. Christensen -95A.A.C.
81058.638.63 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.
92348.69  Caroline Ranners -95Ballerup A.K.
101688.908.90 Elise Ludvigsen -94K.I.F.
111678.908.90 Louise Theil Lundberg -95K.I.F.
122828.92  Laura Hansen -95A.A.C.
134049.609.60 Sara Müller -95Sparta
14408   Laetitia Kim Bruun -94Sparta
1529   Caroline Pretzmann -95Greve Atletik
16137   Amalie L. Røntorp -94Vordingborg A.C.
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.05  
  Antal heats: 5
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
140526.1426.14 Jessica Pointing -95Sparta
240926.5426.54 Marta Traorè -95Sparta
316527.5727.57 Sofie Christensen -95K.I.F.
410527.7127.71 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.
528027.95  Sandra B. Christensen -95A.A.C.
640328.1728.17 Helene Wellm -95Sparta
740628.2128.21 Felicia Reintoft -95Sparta
816828.2928.29 Elise Ludvigsen -94K.I.F.
925228.92  Simone Gerstrand -94Helsingør I.F.
107429.1029.10 Frederikke Krebs Bahn -95Fremad Holbæk
1128229.15  Laura Hansen -95A.A.C.
1223630.58  Ane Kathrine Pedersen -94Ballerup A.K.
137130.8030.80 Dea Sandal -95Fremad Holbæk
1429   Caroline Pretzmann -95Greve Atletik
15107   Sara Bruun Bundgaard -95F.I.F.
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.15  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11922.20.35  Josefine Rytter -94Bagsværd A.C.
21912.37.64  Sarah Michelsen -95Bagsværd A.C.
31662.44.252.44.25 Josefine Huitfeldt Loft -95K.I.F.
41903.02.59  Emilie Fraisse -94Bagsværd A.C.
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.30  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12834.38.29  Katrine Reinholdt -94A.A.C.
21924.49.50  Josefine Rytter -94Bagsværd A.C.
31954.59.13  Marie Mørch -94Allerød
4445.11.00  Josephine Mortensen -94Viking
5435.15.00  Maja Ovesen -94Viking
61705.18.835.18.83 Caroline Christiansen -94K.I.F.
74005.23.795.23.79 Nathalie Hulten -94Sparta
84105.27.335.27.33 Amanda Gammelby -95Sparta
91935.38.32  Trine Sørensen -95Bagsværd A.C.
10189   Nadia Christian -95Bagsværd A.C.
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
14411.04.00  Josephine Mortensen -94Viking
240011.35.5211.35.52 Nathalie Hulten -94Sparta
34311.45.00  Maja Ovesen -94Viking
441012.03.8412.03.84 Amanda Gammelby -95Sparta
5193   Trine Sørensen -95Bagsværd A.C.
6189   Nadia Christian -95Bagsværd A.C.
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.35  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 16.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
14038.638.63 Helene Wellm -95Sparta
22798.65  Stina Troest -94A.A.C.
32509.239.23 Mathilde Heltbech -95Helsingør I.F.
42519.259.25 May Zerzut -94Helsingør I.F.
54019.309.30 Marie Vermund -95Sparta
64049.959.95 Sara Müller -95Sparta
73910.2410.24 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte IF
816910.2810.28 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.
916411.6411.64 Aino Lehtonen -95K.I.F.
1063   Julie Dam Jessen -95IK Hellas
11407   Amanda Høy Thorn -94Sparta
12118   Maria Nyvang -95Korsør A.M.
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12801.67  Sandra B. Christensen -95A.A.C.
2391.661.66 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte IF
3631.60  Julie Dam Jessen -95IK Hellas
44061.551.55 Felicia Reintoft -95Sparta
51641.431.43 Aino Lehtonen -95K.I.F.
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12393.45  Mette Hansen -94Helsingør I.F.
21693.123.12 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.
32343.00  Caroline Ranners -95Ballerup A.K.
41642.502.50 Aino Lehtonen -95K.I.F.
52352.42  Astrid Wied-Christiansen -95Ballerup A.K.
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
14095.805.80 Marta Traorè -95Sparta
24085.735.73 Laetitia Kim Bruun -94Sparta
32515.68  May Zerzut -94Helsingør I.F.
44015.365.36 Marie Vermund -95Sparta
52805.01  Sandra B. Christensen -95A.A.C.
6394.844.84 Camilla Lipczak Nielsen -95Holte IF
71054.714.71 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.
82824.30  Laura Hansen -95A.A.C.
94074.224.22 Amanda Høy Thorn -94Sparta
101073.743.74 Sara Bruun Bundgaard -95F.I.F.
112813.50  Lærke Rasmussen -95A.A.C.
1263   Julie Dam Jessen -95IK Hellas
13210   Regina Larsen -95Ballerup A.K.
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.50  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
140812.2512.25 Laetitia Kim Bruun -94Sparta
228010.25  Sandra B. Christensen -95A.A.C.
316910.2010.20 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.
413710.01  Amalie L. Røntorp -94Vordingborg A.C.
51059.789.78 Ida Sofie W. Joensen -95F.I.F.
61689.009.00 Elise Ludvigsen -94K.I.F.
71648.778.77 Aino Lehtonen -95K.I.F.
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.10  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
140810.4310.43 Laetitia Kim Bruun -94Sparta
216910.2410.24 Anne Sofie Olsen -94K.I.F.
31069.439.43 Frederikke Skjold Møller -95F.I.F.
42826.37  Laura Hansen -95A.A.C.
5167   Louise Theil Lundberg -95K.I.F.
6402   Anastasia Theodoru -95Sparta
7168   Elise Ludvigsen -94K.I.F.
8166   Josefine Huitfeldt Loft -95K.I.F.
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.40  
  Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13068.878.87 Emil Frænde -2000Sparta
21429.00  Lucas Bunch -2000K.I.F.
31439.10  Peter M. Adamsen -2000K.I.F.
43059.189.18 Mads lund -2000Sparta
53169.389.38 Oliver Skriver Carlsen -2000Sparta
63119.409.40 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
73079.499.49 Peter Moll Berg -2000Sparta
83089.609.60 Emil Jessen -2000Sparta
92609.60  Nicolaj Young -2000Herlufsholm A.M.
101749.779.77 Theodor Gilhøj -2000Bagsværd A.C.
113139.869.86 Frederik Engborg Thede -2000Sparta
12799.90  Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
132199.95  Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.
1428510.13  Karl-Gustav Asmussen -2001A.A.C.
1531010.3110.31 Andreas Christoffersen -2001Sparta
1631210.4210.42 Conrad Perch Lind -2001Sparta
1712010.80  Louis Cantby -2001Korsør A.M.
1814110.80  Kasper Clausen -2000K.I.F.
1920410.80  Johan Schade -2000Korsør A.M.
2031511.5911.59 Christian Munch Skylv -2001Sparta
21413   Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup A.K.
221   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
  Antal heats: 8
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1530.2  Jonathan Mogensen -2000Søvang
230631.4431.44 Emil Frænde -2000Sparta
314231.5431.54 Lucas Bunch -2000K.I.F.
426032.10  Nicolaj Young -2000Herlufsholm A.M.
531132.2032.20 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
630432.5332.53 Japhet Sery Larsen -2000Sparta
717433.20  Theodor Gilhøj -2000Bagsværd A.C.
88235.50  Sebastian Victor Nielsen -200Slagelse atletik DELTA
931036.0836.08 Andreas Christoffersen -2001Sparta
1028536.69  Karl-Gustav Asmussen -2001A.A.C.
11266   Mads Winnicki -2001Herlufsholm A.M.
12309   Jonathan Thulstrup -2001Sparta
13217   Noah Helgesen -2000Ballerup A.K.
14305   Mads lund -2000Sparta
15413   Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup A.K.
1679   Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
177   Kalle Yttesen -2000Søvang
18308   Emil Jessen -2000Sparta
19313   Frederik Engborg Thede -2000Sparta
2015   Patrick Svendsen -2000Søvang
21204   Johan Schade -2000Korsør A.M.
226   Emil Enevoldsen -2000Søvang
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.25  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
152.43.00  Jonathan Mogensen -2000Søvang
22072.49.00  Tobias Stjernegaard -2000Blovstrød Løverne
33122.53.8210.53.82 Conrad Perch Lind -2001Sparta
4792.53.952.53.95 Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
53162.54.322.54.32 Oliver Skriver Carlsen -2000Sparta
62462.55.00  Mads Buchtitz -2000Helsingør I.F.
73073.01.003.01.00 Peter Moll Berg -2000Sparta
82843.24.20  Felix Clausen -2000A.A.C.
91203.30.00  Louis Cantby -2001Korsør A.M.
10174   Theodor Gilhøj -2000Bagsværd A.C.
11310   Andreas Christoffersen -2001Sparta
126   Emil Enevoldsen -2000Søvang
13306   Emil Frænde -2000Sparta
14304   Japhet Sery Larsen -2000Sparta
15413   Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup A.K.
1615   Patrick Svendsen -2000Søvang
177   Kalle Yttesen -2000Søvang
  DRENGE 10-11 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
155.33.00  Jonathan Mogensen -2000Søvang
2825.40.00  Sebastian Victor Nielsen -200Slagelse atletik DELTA
3314   Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta
4312   Conrad Perch Lind -2001Sparta
56   Emil Enevoldsen -2000Søvang
6284   Felix Clausen -2000A.A.C.
715   Patrick Svendsen -2000Søvang
  DRENGE 10-11 ÅR - 3000 METERLØR KL. 15.50  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1511.20.00  Jonathan Mogensen -2000Søvang
28212.00.00  Sebastian Victor Nielsen -200Slagelse atletik DELTA
312013.45.00  Louis Cantby -2001Korsør A.M.
4312   Conrad Perch Lind -2001Sparta
56   Emil Enevoldsen -2000Søvang
615   Patrick Svendsen -2000Søvang
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12155.15.44  Lukas Budek -2000Ballerup A.K.
2217   Noah Helgesen -2000Ballerup A.K.
3284   Felix Clausen -2000A.A.C.
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13161.301.30 Oliver Skriver Carlsen -2000Sparta
24111.191.19 Jacob Rosenlund -2001F.I.F.
33131.181.18 Frederik Engborg Thede -2000Sparta
42041.05  Johan Schade -2000Korsør A.M.
53051.001.00 Mads lund -2000Sparta
62841.00  Felix Clausen -2000A.A.C.
7217   Noah Helgesen -2000Ballerup A.K.
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13064.354.35 Emil Frænde -2000Sparta
21434.354.35 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.
33164.234.23 Oliver Skriver Carlsen -2000Sparta
43054.214.21 Mads lund -2000Sparta
53114.144.14 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
63074.004.00 Peter Moll Berg -2000Sparta
71423.903.90 Lucas Bunch -2000K.I.F.
83133.783.78 Frederik Engborg Thede -2000Sparta
92603.68  Nicolaj Young -2000Herlufsholm A.M.
103083.673.76 Emil Jessen -2000Sparta
1113.35  Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik
122193.34  Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.
132853.30  Karl-Gustav Asmussen -2001A.A.C.
143103.273.27 Andreas Christoffersen -2001Sparta
153123.263.26 Conrad Perch Lind -2001Sparta
163093.143.14 Jonathan Thulstrup -2001Sparta
172663.10  Mads Winnicki -2001Herlufsholm A.M.
182843.09  Felix Clausen -2000A.A.C.
192043.00  Johan Schade -2000Korsør A.M.
203152.972.97 Christian Munch Skylv -2001Sparta
211412.832.83 Kasper Clausen -2000K.I.F.
22314   Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.20  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13049.189.18 Japhet Sery Larsen -2000Sparta
21437.757.75 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.
32196.97  Ulrik Nielsen -2000Ballerup A.K.
42046.86  Johan Schade -2000Korsør A.M.
5796.726.72 Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
63146.636.63 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta
716.50  Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik
83095.785.78 Jonathan Thulstrup -2001Sparta
92855.23  Karl-Gustav Asmussen -2001A.A.C.
103154.944.94 Christian Munch Skylv -2001Sparta
112844.50  Felix Clausen -2000A.A.C.
12413   Jonas Gedsø Færge -2001Ballerup A.K.
13260   Nicolaj Young -2000Herlufsholm A.M.
1441   Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.45  
  Antal heats: 4 - Til semifinale: 4 heatvindere, samt de 12 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13398.078.07 Simon Traorè -98Sparta
23378.568.56 Nicolai Lind Andersen -98Sparta
32228.85  Emil Ipsen -99Ballerup A.K.
42868.89  Jacob Hvorup -99A.A.C.
53388.908.90 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
6198.94  Oliver Chabert -99Greve Atletik
73408.968.96 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
81559.059.05 Albert Ranning -98K.I.F.
9329.13  Peter Andersson -99Greve Atletik
102719.14  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
111179.40  Niklas Bjerre -99Korsør A.M.
122899.46  Troels Nilsson -98A.A.C.
131159.50  Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
14859.50  Jacob Appel -98Slagelse atletik DELTA
152909.59  Lukas Hansen -98A.A.C.
16839.659.65 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse atletik DELTA
173429.669.66 Nicholas W. Søjnæs -98Sparta
182889.68  Villads Clausen -98A.A.C.
192919.92  Casper Jørgensen -99A.A.C.
2015010.0210.02 Emanuel Hammann -99K.I.F.
2122510.13  Christian Kusk -98Ballerup A.K.
2222110.50  Mads Hauxner -99Ballerup A.K.
23335   Robert Kongshaug -98Sparta
24223   Mathias Vejen -98Ballerup A.K.
2530   Christoffer H. Wiingaard -99Greve Atletik
26259   Alexander K. Rasmussen -98Ballerup A.K.
2769   Jacob J. Krogh -98IK Hellas
28199 Afbud Carl-Erik Blom -99AK Brøndby
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.40  
  Antal heats: 11
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1828.1  Victor Thomsen -99Søvang
233828.5028.50 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
313229.40  Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød
4929.2  Frederik Mogensen -98Søvang
515429.50  Denis Petrov -98K.I.F.
615329.5429.54 Malthe Aabye -98K.I.F.
733729.5929.28 Nicolai Lind Andersen -98Sparta
834030.0530.05 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
928930.10  Troels Nilsson -98A.A.C.
1027130.44  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
1128630.62  Jacob Hvorup -99A.A.C.
1215530.7530.75 Albert Ranning -98K.I.F.
1328831.45  Villads Clausen -98A.A.C.
1429031.47  Lukas Hansen -98A.A.C.
1522431.79  Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.
163232.00  Peter Andersson -99Greve Atletik
178332.0432.04 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse atletik DELTA
1811732.30  Niklas Bjerre -99Korsør A.M.
198432.50  Anders Frieboe Olsen -98Slagelse atletik DELTA
2015032.5232.52 Emanuel Hammann -99K.I.F.
2111633.20  Oscar Jørgensen -98Korsør A.M.
2211533.50  Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
2329135.21  Casper Jørgensen -99A.A.C.
2413   Klaes Yttesen -98Søvang
2511   Frederik Tønsberg -99Søvang
2619   Oliver Chabert -99Greve Atletik
2730   Christoffer H. Wiingaard -99Greve Atletik
2846   Mads Krohg-Hansen -98Viking
2910   David Arce -99Søvang
30223   Mathias Vejen -98Ballerup A.K.
31339   Simon Traorè -98Sparta
32179   Asger Kyhn -99Bagsværd A.C.
33341 Afbud Louis Schjødt Henriksen -99Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 12.45  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12412.27.00  Jens Gjersøe -98Helsingør I.F.
23382.33.792.33.79 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
33432.34.832.34.83 Niels Elmhøj Hansen -98Sparta
482.40.00  Victor Thomsen -99Søvang
592.41.00  Frederik Mogensen -98Søvang
62202.41.11  Christian Dirksen -99Ballerup A.K.
72242.47.65  Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.
8782.49.052.49.05 Kaster La Cour -98Trongårdens IF
92452.50.00  Jakob Karlsen -99Helsingør I.F.
10852.50.00  Jacob Appel -98Slagelse atletik DELTA
11462.50.21  Mads Krohg-Hansen -98Viking
12832.50.452.50.45 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse atletik DELTA
132912.54.71  Casper Jørgensen -99A.A.C.
142112.55.00  Theodor Larsen -99Ballerup A.K.
151163.08.00  Oscar Jørgensen -98Korsør A.M.
1612   Simon Holst -98Søvang
17152   Yousef Bellouch -98K.I.F.
1811   Frederik Tønsberg -99Søvang
19178   August Leth Jørgensen -98Bagsværd A.C.
20198   Christian Gundersen -99AK Brøndby
2110   David Arce -99Søvang
22289   Troels Nilsson -98A.A.C.
2313   Klaes Yttesen -98Søvang
24151   Ali Chouikhi -98K.I.F.
  DRENGE 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 10.50  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13385.08.435.08.43 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
23435.18.105.18.10 Niels Elmhøj Hansen -98Sparta
385.20.00  Victor Thomsen -99Søvang
495.25.00  Frederik Mogensen -98Søvang
52205.40.84  Christian Dirksen -99Ballerup A.K.
62115.45.00  Theodor Larsen -99Ballerup A.K.
7835.45.145.45.14 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse atletik DELTA
8845.50.00  Anders Frieboe Olsen -98Slagelse atletik DELTA
92885.54.00  Villads Clausen -98A.A.C.
102245.57.66  Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.
1112   Simon Holst -98Søvang
1211   Frederik Tønsberg -99Søvang
1310   David Arce -99Søvang
14152   Yousef Bellouch -98K.I.F.
15151   Ali Chouikhi -98K.I.F.
1647   Sebastian Bæhrthsen -98Viking
1746   Mads Krohg-Hansen -98Viking
18198   Christian Gundersen -99AK Brøndby
19341 Afbud Louis Schjødt Henriksen -99Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1810.29.00  Victor Thomsen -99Søvang
2910.35.00  Frederik Mogensen -98Søvang
38512.05.00  Jacob Appel -98Slagelse atletik DELTA
428812.26.41  Villads Clausen -98A.A.C.
5152   Yousef Bellouch -98K.I.F.
610   David Arce -99Søvang
747   Sebastian Bæhrthsen -98Viking
811   Frederik Tønsberg -99Søvang
9178   August Leth Jørgensen -98Bagsværd A.C.
1046   Mads Krohg-Hansen -98Viking
11151   Ali Chouikhi -98K.I.F.
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.25  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 16.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
122211.00  Emil Ipsen -99Ballerup A.K.
227111.19  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
33211.50  Peter Andersson -99Greve Atletik
413211.70  Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød
528811.74  Villads Clausen -98A.A.C.
634011.8411.84 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
729112.10  Casper Jørgensen -99A.A.C.
817914.6410.82 Asger Kyhn -99Bagsværd A.C.
977   Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF
10133   Emil H. Bruun -99FIF Hillerød
11115   Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
1230   Christoffer H. Wiingaard -99Greve Atletik
13223   Mathias Vejen -98Ballerup A.K.
14339   Simon Traorè -98Sparta
15286   Jacob Hvorup -99A.A.C.
16198   Christian Gundersen -99AK Brøndby
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12244.29.70  Frederik Pfeiffer -98Ballerup A.K.
2152   Yousef Bellouch -98K.I.F.
3150   Emanuel Hammann -99K.I.F.
4151   Ali Chouikhi -98K.I.F.
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.55  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12221.45  Emil Ipsen -99Ballerup A.K.
2191.37  Oliver Chabert -99Greve Atletik
33401.351.35 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
42711.35  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
5771.351.35 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF
62881.33  Villads Clausen -98A.A.C.
7781.301.30 Kaster La Cour -98Trongårdens IF
82891.25  Troels Nilsson -98A.A.C.
91491.231.23 Johan Lethonen -99K.I.F.
103431.201.20 Niels Elmhøj Hansen -98Sparta
112911.20  Casper Jørgensen -99A.A.C.
122861.20  Jacob Hvorup -99A.A.C.
13841.201.20 Anders Frieboe Olsen -98Slagelse atletik DELTA
142591.20  Alexander K. Rasmussen -98Ballerup A.K.
152231.10  Mathias Vejen -98Ballerup A.K.
16132   Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13402.012.01 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
21151.801.80 Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
3286   Jacob Hvorup -99A.A.C.
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 9.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13395.125.12 Simon Traorè -98Sparta
23384.604.60 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
32224.57  Emil Ipsen -99Ballerup A.K.
43404.464.46 Virgil Topholm Hartmann -98Sparta
52864.42  Jacob Hvorup -99A.A.C.
6774.404.40 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF
7194.34  Oliver Chabert -99Greve Atletik
82894.16  Troels Nilsson -98A.A.C.
92914.16  Casper Jørgensen -99A.A.C.
102884.14  Villads Clausen -98A.A.C.
11784.144.14 Kaster La Cour -98Trongårdens IF
12324.14  Peter Andersson -99Greve Atletik
13834.114.11 Mathias Skifter Andersen -99Slagelse atletik DELTA
141554.074.07 Albert Ranning -98K.I.F.
15853.933.93 Jacob Appel -98Slagelse atletik DELTA
163353.853.85 Robert Kongshaug -98Sparta
172713.85  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
181503.753.75 Emanuel Hammann -99K.I.F.
192593.71  Alexander K. Rasmussen -98Ballerup A.K.
203423.683.68 Nicholas W. Søjnæs -98Sparta
21693.68  Jacob J. Krogh -98IK Hellas
221173.603.60 Niklas Bjerre -99Korsør A.M.
232253.60  Christian Kusk -98Ballerup A.K.
241163.603.60 Oscar Jørgensen -98Korsør A.M.
251153.603.60 Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
261783.54  August Leth Jørgensen -98Bagsværd A.C.
273363.453.45 August Hallberg -98Sparta
282213.34  Mads Hauxner -99Ballerup A.K.
29223   Mathias Vejen -98Ballerup A.K.
3030   Christoffer H. Wiingaard -99Greve Atletik
31199 Afbud Carl-Erik Blom -99AK Brøndby
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13379.359.35 Nicolai Lind Andersen -98Sparta
21547.897.89 Denis Petrov -98K.I.F.
32907.77  Lukas Hansen -98A.A.C.
42917.75  Casper Jørgensen -99A.A.C.
52867.64  Jacob Hvorup -99A.A.C.
63387.387.38 Gustav Lundholm Nielsen -98Sparta
7777.217.21 Magnus Hamann Poulsen -98Trongårdens IF
82897.02  Troels Nilsson -98A.A.C.
92716.93  Mikas Kaltoft -98A.A.C.
101536.926.92 Malthe Aabye -98K.I.F.
112216.67  Mads Hauxner -99Ballerup A.K.
121156.506.50 Frederik Nyvang -98Korsør A.M.
133366.486.48 August Hallberg -98Sparta
14149   Johan Lethonen -99K.I.F.
1530   Christoffer H. Wiingaard -99Greve Atletik
16132   Rasmus Jacobsen -99FIF Hillerød
17211   Theodor Larsen -99Ballerup A.K.
18133   Emil H. Bruun -99FIF Hillerød
19199 Afbud Carl-Erik Blom -99AK Brøndby
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.05  
  Antal heats: 4 - Til semifinale: 4 heatvindere, samt de 12 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11247.137.13 Simon Mathiasen -96Hvidovre A.M.
2407.71  Tobias Åxman -96Holte IF
33657.867.86 Albert Kuhlmann -97Sparta
43638.048.04 Andrew Barnwell -97Sparta
51108.078.07 Søren Hartmann -96F.I.F.
62548.318.31 Mathias Mørk -97Helsingør I.F.
73668.348.34 Sebastian Pedersen -97Sparta
84128.37  Lukas Bredo -97Ballerup A.K.
92328.37  Johan K. Thomsen -97Ballerup A.K.
101128.50  Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
112538.558.55 Christian Bang Jensen -97Helsingør I.F.
12608.70  Patrick Werther -97IK Hellas
133648.728.72 Alexander Ankjær -96Sparta
142938.74  Nikolaj Barth -96A.A.C.
15368.91  Waldemar Svejstrup -97Holte IF
162998.96  Anton Basse -97A.A.C.
172618.99  Mohamad Al Janaby -97Herlufsholm A.M.
181319.029.02 Rune Retloff -97FIF Hillerød
19819.669.66 Oliver Ian Seider -96IK Olympia
201309.799.79 Joachim Glenthøj -97FIF Hillerød
218010.5710.57 Jacob Pontoppidan -97IK Olympia
2220   Asger Østerby -97Greve Atletik
2359   Jonas Nyvang Nielsen -97IK Hellas
24181   Sebastian Valentin Buscha -97Bagsværd A.C.
25295   Nader Balga -96A.A.C.
26294   Nawaf Alswafi -96A.A.C.
271637.55Afbud Christian Clausen -96K.I.F.
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.15  
  Antal heats: 6
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
116323.7923.79 Christian Clausen -96K.I.F.
236525.3525.35 Albert Kuhlmann -97Sparta
34026.36  Tobias Åxman -96Holte IF
45926.43  Jonas Nyvang Nielsen -97IK Hellas
541227.10  Lukas Bredo -97Ballerup A.K.
61727.10  Sebastian Romer -97Greve Atletik
729927.78  Anton Basse -97A.A.C.
823227.80  Johan K. Thomsen -97Ballerup A.K.
936627.8027.80 Sebastian Pedersen -97Sparta
1036327.8227.82 Andrew Barnwell -97Sparta
1136427.9027.90 Alexander Ankjær -96Sparta
1229328.25  Nikolaj Barth -96A.A.C.
1320128.93  Jeppe Sten Nielsen -97HUAC
1429830.20  Jakob Fedder -97A.A.C.
1510830.52  Mathias Theil -97F.I.F.
168130.9730.97 Oliver Ian Seider -96IK Olympia
1726131.20  Mohamad Al Janaby -97Herlufsholm A.M.
188034.20  Jacob Pontoppidan -97IK Olympia
1929727.40Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1172.14.00  Sebastian Romer -97Greve Atletik
21132.35.00  Rasmus Kristensen -97Korsør A.M.
32302.36.00  Lukas Jensen -97Ballerup A.K.
41142.38.00  Kevin Sørensen -96Korsør A.M.
5812.42.012.42.01 Oliver Ian Seider -96IK Olympia
6803.02.433.02.43 Jacob Pontoppidan -97IK Olympia
7109   Lukas Paulsen-Dissing -97F.I.F.
8364   Alexander Ankjær -96Sparta
9130   Joachim Glenthøj -97FIF Hillerød
1048   Oliver Kleist -96Viking
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 11.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13694.29.004.29.00 Joakim Engelbrecht -96Sparta
23684.48.494.48.49 Magnus Ulnits -97Sparta
33674.49.814.49.81 Malte Schledermann -96Sparta
42305.01.00  Lukas Jensen -97Ballerup A.K.
5215.04.00  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
618   Aleksander Jakobsen -96Greve Atletik
748   Oliver Kleist -96Viking
880   Jacob Pontoppidan -97IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13699.40.489.40.48 Joakim Engelbrecht -96Sparta
236710.02.8510.02.85 Malte Schledermann -96Sparta
336810.09.3810.09.38 Magnus Ulnits -97Sparta
411110.50.00  Jens A. Knuhtsen -96Korsør A.M.
529810.50.31  Jakob Fedder -97A.A.C.
611311.20.00  Rasmus Kristensen -97Korsør A.M.
726211.24.60  Casper Nis-Hansen -96Herlufsholm A.M.
82111.25.00  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
911411.30.00  Kevin Sørensen -96Korsør A.M.
1029211.43.60  Thor Skifte -97A.A.C.
11109   Lukas Paulsen-Dissing -97F.I.F.
1218   Aleksander Jakobsen -96Greve Atletik
1348   Oliver Kleist -96Viking
1480   Jacob Pontoppidan -97IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.45  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 16.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12549.809.80 Mathias Mørk -97Helsingør I.F.
236210.5710.57 Mads Bæk-Larsen -96Sparta
325310.72  Christian Bang Jensen -97Helsingør I.F.
459   Jonas Nyvang Nielsen -97IK Hellas
520   Asger Østerby -97Greve Atletik
6112   Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
7258   Asger Slipsager -96Ballerup A.K.
8365   Albert Kuhlmann -97Sparta
9299   Anton Basse -97A.A.C.
10366   Sebastian Pedersen -97Sparta
11296   Kristian Kolbye -96A.A.C.
12297 Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER KAPGANGLØR KL. 9.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
168   Mathias Hagen -97IK Hellas
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 10.00  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13651.611.61 Albert Kuhlmann -97Sparta
2211.55  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
33661.511.51 Sebastian Pedersen -97Sparta
41621.501.50 Mikkel Ringsted -96K.I.F.
51081.501.50 Mathias Theil -97F.I.F.
62331.45  Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.
71121.401.40 Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
8811.40  Oliver Ian Seider -96IK Olympia
920   Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
11623.353.35 Mikkel Ringsted -96K.I.F.
22963.02  Kristian Kolbye -96A.A.C.
32383.00  Oliver Durafour -97Helsingør I.F.
42632.55  Simon Raunholdt -97Herlufsholm A.M.
52952.40  Nader Balga -96A.A.C.
63652.212.21 Albert Kuhlmann -97Sparta
71122.102.10 Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
820   Asger Østerby -97Greve Atletik
92972.20Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.05  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13655.755.75 Albert Kuhlmann -97Sparta
23665.175.17 Sebastian Pedersen -97Sparta
3405.17  Tobias Åxman -96Holte IF
41105.105.10 Søren Hartmann -96F.I.F.
52335.04  Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.
6595.02  Jonas Nyvang Nielsen -97IK Hellas
72944.82  Nawaf Alswafi -96A.A.C.
83634.804.80 Andrew Barnwell -97Sparta
92964.74  Kristian Kolbye -96A.A.C.
10364.60  Waldemar Svejstrup -97Holte IF
111124.504.50 Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
121134.504.50 Rasmus Kristensen -97Korsør A.M.
131314.414.41 Rune Retloff -97FIF Hillerød
14604.38  Patrick Werther -97IK Hellas
152584.28  Asger Slipsager -96Ballerup A.K.
162614.22  Mohamad Al Janaby -97Herlufsholm A.M.
172984.20  Jakob Fedder -97A.A.C.
18813.943.94 Oliver Ian Seider -96IK Olympia
19299   Anton Basse -97A.A.C.
20412   Lukas Bredo -97Ballerup A.K.
21175.16Afbud Sebastian Romer -97Greve Atletik
222974.56Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 16.20  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
136210.6810.68 Mads Bæk-Larsen -96Sparta
2819.119.11 Oliver Ian Seider -96IK Olympia
32979.63Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.55  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
123310.14  Christoffer Olsen -96Ballerup A.K.
22969.99  Kristian Kolbye -96A.A.C.
31829.939.93 Stefan Miang Mortensen -96Bagsværd A.C.
43709.489.48 Nicklas Jørgensen -96Sparta
53659.159.15 Albert Kuhlmann -97Sparta
62939.04  Nikolaj Barth -96A.A.C.
71628.968.96 Mikkel Ringsted -96K.I.F.
83627.847.84 Mads Bæk-Larsen -96Sparta
91127.307.30 Andreas Kock Petersen -97Korsør A.M.
102587.03  Asger Slipsager -96Ballerup A.K.
11261   Mohamad Al Janaby -97Herlufsholm A.M.
1221   Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
1317   Sebastian Romer -97Greve Atletik
1420   Asger Østerby -97Greve Atletik
1568   Mathias Hagen -97IK Hellas
162978.67Afbud Joachim Munksgaard -97A.A.C.
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.25  
  Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13937.207.18 Alexander Hornshøj -94Sparta
23877.527.52 Mathias Bengtsson -95Sparta
33867.547.54 Benjamin Gabrielsen -95Sparta
43997.587.58 Nicolai Hartling -94Sparta
5727.587.58 Mike Andersen -94Fremad Holbæk
63017.65  Justin Madsen -95A.A.C.
72567.687.68 Alexandre Guidje -94Helsingør I.F.
81967.687.68 Mikael Frisk -94Allerød
92577.867.86 Christian Brandt -95Helsingør I.F.
103887.877.87 Massin Ait Bouziad -95Sparta
11627.93  Lukas Bjørnvad -95IK Hellas
122558.008.00 Oliver Kjær Kjellberg -95Helsingør I.F.
133928.048.04 Assen Frewert -95Sparta
143008.77  Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
153029.77  Andreas Bengtson -95A.A.C.
1667   Zakarias Ogueboule -94IK Hellas
17187   Christoffer Bohn Ebert -95Bagsværd A.C.
1866   Jeppe Bjørk -94IK Hellas
19138   Silas Pedersen -95Vordingborg A.C.
201737.86Afbud Emil Storgaard -94K.I.F.
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.35  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
139323.4223.42 Alexander Hornshøj -94Sparta
239923.6123.61 Nicolai Hartling -94Sparta
37224.0924.09 Mike Andersen -94Fremad Holbæk
425624.90  Alexandre Guidje -94Helsingør I.F.
530125.24  Justin Madsen -95A.A.C.
639225.7725.77 Assen Frewert -95Sparta
725526.53  Oliver Kjær Kjellberg -95Helsingør I.F.
86527.00  Lasse Bjørn Lautrup -95IK Hellas
925727.88  Christian Brandt -95Helsingør I.F.
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.15  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
1452.08.00  Jeppe Friis Henriksen -94Viking
23982.09.972.09.97 Chris Goldsworthy -95Sparta
33942.15.282.15.28 Christopher Nørgaard -95Sparta
41722.18.212.18.21 Anton Paulson -95K.I.F.
52642.24.20  Danny Jensen -95Herlufsholm A.M.
62082.30.00  Sebastian Terp -95Blovstrød Løverne
7247   Max Bitch -94Helsingør I.F.
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 11.20  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13974.13.234.13.23 Louis Krogsbøl -95Sparta
2454.17.00  Jeppe Friis Henriksen -94Viking
33964.23.794.23.79 Rasmus Hjort Christensen -95Sparta
43984.29.754.29.75 Chris Goldsworthy -95Sparta
52434.31.00  Mads Skaaning -95Helsingør I.F.
61724.41.454.41.45 Anton Paulson -95K.I.F.
71714.44.244.44.24 Jonathan M. Adamsen -95K.I.F.
83954.48.294.48.29 Asbjørn Søborg -95Sparta
93944.50.254.50.25 Christopher Nørgaard -95Sparta
101884.53.00  Julius Emil Grønning -95Bagsværd A.C.
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.50  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13969.27.819.27.81 Rasmus Hjort Christensen -95Sparta
22449.49.00  Anton Harrsen -95Helsingør I.F.
32439.49.00  Mads Skaaning -95Helsingør I.F.
43989.59.759.59.75 Chris Goldsworthy -95Sparta
517110.01.2910.01.29 Jonathan M. Adamsen -95K.I.F.
639510.01.9410.01.94 Asbjørn Søborg -95Sparta
720610.18.60  Anton Leth Jørgensen -94Bagsværd A.C.
820910.30.00  Christoffer Vienberg -94Blovstrød Løverne
9188   Julius Emil Grønning -95Bagsværd A.C.
10265   Simon Ingemann -95Herlufsholm A.M.
11397 9.30.50 Louis Krogsbøl -95Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 17.05  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 16.00 / 8.00 / 12.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13998.388.38 Nicolai Hartling -94Sparta
2388   Massin Ait Bouziad -95Sparta
3196   Mikael Frisk -94Allerød
464   Emil Breum Eriksen -95IK Hellas
5302   Andreas Bengtson -95A.A.C.
665   Lasse Bjørn Lautrup -95IK Hellas
7389   August Duelund -95Sparta
867   Zakarias Ogueboule -94IK Hellas
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.10  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13931.811.81 Alexander Hornshøj -94Sparta
21971.80  Sophus Schandorph -94AK Brøndby
3641.65  Emil Breum Eriksen -95IK Hellas
43001.61  Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
5621.61  Lukas Bjørnvad -95IK Hellas
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.55  
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
12373.90  Emil H. Christensen -95Ballerup A.K.
23002.50  Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
33882.502.50 Massin Ait Bouziad -95Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13936.936.93 Alexander Hornshøj -94Sparta
23866.326.32 Benjamin Gabrielsen -95Sparta
31976.24  Sophus Schandorph -94AK Brøndby
4626.13  Lukas Bjørnvad -95IK Hellas
53875.635.63 Mathias Bengtsson -95Sparta
6665.60  Jeppe Bjørk -94IK Hellas
71875.59  Christoffer Bohn Ebert -95Bagsværd A.C.
83925.295.29 Assen Frewert -95Sparta
93015.14  Justin Madsen -95A.A.C.
102375.01  Emil H. Christensen -95Ballerup A.K.
11644.89  Emil Breum Eriksen -95IK Hellas
123004.82  Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
131384.80  Silas Pedersen -95Vordingborg A.C.
143024.56  Andreas Bengtson -95A.A.C.
1567   Zakarias Ogueboule -94IK Hellas
16128   Jannick Bagge -94Hvidovre A.M.
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 16.20  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
138811.0011.00 Massin Ait Bouziad -95Sparta
230010.01  Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
3128   Jannick Bagge -94Hvidovre A.M.
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.20  
  ( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Personlig
rekord
 NavnKlub
13027.84  Andreas Bengtson -95A.A.C.
2390   Thorvald Jørgensen -95Sparta
3301   Justin Madsen -95A.A.C.
473   Thomas Novotny -95Fremad Holbæk
562   Lukas Bjørnvad -95IK Hellas
6300   Mikkel Jørgensen -95A.A.C.
764   Emil Breum Eriksen -95IK Hellas
8391   Laurits Sebastian Trier B -95Sparta
965   Lasse Bjørn Lautrup -95IK Hellas


Genereret af MARS version 2.0.0.313 Friday den 21. January 2011 klokken 9:23